• facebook
 • rss
 • Zadanie dla nas wszystkich

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 11.02.2017 15:22

  - Troska o chorych i starszych oraz opieka nad nimi to zadanie nas wszystkich - podkreślał bp Edward Frankowski podczas diecezjalnego spotkania chorych.

  W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w całej diecezji modlono się w intencji chorych i cierpiących. Wspólne diecezjalne spotkanie osób chorych, starszych i niepełnosprawnych odbyło się kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W Eucharystii koncelebrowanej przez kapłanów oraz kapelanów służby zdrowia uczestniczyli chorzy, ludzie w podeszłym wieku oraz pensjonariusze miejscowego parafialnego hospicjum.

  Diecezjalne spotkanie chorych   Diecezjalne spotkanie chorych ks. Tomasz Lis /Foto Gość W spotkaniu wzięli udział także podopieczni i opiekunowie ośrodków pomocy prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp senior Edward Frankowski. Do tarnobrzeskiej świątyni z wielu parafii przybyły grupy wiernych w podeszłym wieku w zorganizowanych pielgrzymkach. Wraz z chorymi we Mszy św. uczestniczyli także ich opiekunowie, lekarze, służba zdrowia. Obchodom tegorocznego XXV Światowego Dnia Chorego towarzyszy refleksja na temat: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”.

  Podczas homilii biskup Edward Frankowski podkreślił wielką wartość ludzkiego cierpienia oraz wskazał, że każdy z nas potrzebuje duchowego uzdrowienia. Kaznodzieja przywołał także świadectwa kilku osób, dla których doświadczenie choroby własnej lub bliskich stało się duchowym momentem przełomowym. Biskup podziękował także osobom troszczącym się o chorych i służbie zdrowia za ich poświęcenie, cierpliwość i miłości okazywaną potrzebującym. – Troska i opieka o chorych i starszych to zadanie nas wszystkich. Dlatego dziś pragniemy przygarnąć do naszych serc wszystkich tych, którzy zmagają się z chorobą, podeszłym wiekiem i cierpieniem – podkreślał bp E. Frankowski. – Choroba często staje się dla wielu osób nie tylko doświadczeniem cierpienia, ale i próbą wiary. Jezus jest najlepszym lekarzem naszego ciała i ducha. On pragnie nas zbawić i uleczyć z naszych słabości. Nie każde cierpienie jest zbawcze, ale jedynie to, które jest ofiarowane Jezusowi, które przyjmowane i przeżywane jest z jego ofiarną miłością – podkreślał biskup.

  Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem   Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po homilii wszyscy chorzy oraz ludzie starsi mieli okazję przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Na zakończenie odbyło się nabożeństwo eucharystyczne podczas którego modlono się o łaskę zdrowia dla chorych i cierpiących, które zakończyło się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

  Świadectwo Jacka Wrony i jego córki Glorii Marii   Świadectwo Jacka Wrony i jego córki Glorii Marii ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po wspólnej modlitwie swoje świadectwo doświadczenia cudu dokonanego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II odnoszącego się do uzdrowienia córki Glorii Marii przedstawił jej tato Jacek Wrona. Ukazał on wielką siłę wiary i zawierzenia Bogu nawet w najtrudniejszych momentach życia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół