• facebook
 • rss
 • Polubili przedszkole

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 01.02.2017 08:56

  Zwyciężyła choinka wykonana z dziecięcych rączek.

  Rozstrzygniecie konkursu „Bitwa na choinki” i wręczenie nagród laureatom odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach.

  Był to pomysł na integrację różnych instytucji znajdujących się w gminie Gorzyce w formie miłej zabawy.

  - W ubiegłym roku choinka miała odzwierciedlać charakter konkretnej instytucji. Wygrała wtedy choinka naszej biblioteki; była ułożona z książek. Miała dużo głosów, nawet z Madagaskaru! W tym zaś miała to być choinka ekologiczna - powiedziała Mariola Stopińska - Hara, kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

  Tym razem do konkursu zgłosiło się 10 gminnych instytucji. Wykonane przez nie choinki zostały zamieszczone na facebooku biblioteki. Głosowanie odbywało się przez lajkowanie. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyło przedszkole w Sokolnikach, na które internauci oddali 1 tys. 40 głosów. Drugie miejsce, 514 polubień, przypadło warsztatom plastycznym Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach, a trzecie - Domowi Kultury we Wrzawach.

  Za drugie i trzecie miejsca wręczano zestawy do zajęć plastycznych   Bitwa na choinki
  Za drugie i trzecie miejsca wręczano zestawy do zajęć plastycznych
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Jednym z wykonawców zwycięskiej choinki był pięcioletni Filip.

  - Choinka jest wykonana z papieru i składa się z wielu rączek dzieci. Najpierw przykładaliśmy ręce do kartek, potem je obrysowaliśmy, a na koniec wycinaliśmy. Potem pani skleiła wszystkie rączki w kształcie choinki - opowiada Filip.

  W nagrodę przedszkole w Sokolnikach otrzymało z rąk wójta gminy Gorzyce Leszka Surdego magnetyczną tablicę. Warsztaty plastyczne w Gorzycach i Dom Kultury w Trześni obdarowane zostały zestawami plastycznymi .

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół