• facebook
 • rss
 • Palą się do pracy

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 25.01.2017 09:25

  Cenny sprzęt do ratowania życia otrzymała OSP w Zbydniowie.

  Jego przekazanie odbyło się w miejscowej remizie z udziałem starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, dyrektora WORD w Tarnobrzegu Kamila Kalinki, komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli st. kpt. Roberta Lebiody oraz strażaków. Sprzęt wart jest prawie 38 tys. zł. Ochotnicy ze Zbydniowa dostali między innymi medyczną torbę z tlenową butlą, deskę ratowniczą i związany z nią osprzęt - dar od WORD z Tarnobrzega. Powiat stalowowolski i gmina Zaleszany sprezentowali pompę do hydraulicznych narzędzi niezbędną przy wypadkach drogowych. Wójt Zaleszan Paweł Gardy dodatkowo zakupił 10 par specjalistycznych rękawic.

  - Ten sprzęt jest nam niezbędny, gdyż nasza jednostka ma najwięcej wyjazdów do wypadków drogowych w całym powiecie. W ciągu roku jest to około 60 - 70. Jesteśmy też włączeni do krajowego sytemu ratowniczo - gaśniczego oraz wojewódzkiego obwodu operacyjnego, co zobowiązuje nas do wyjazdu nawet poza teren naszego powiatu - powiedział komendant OSP w Zbydniowie Sebastian Nabrzeski.

  Do OSP w Zbydniowie należy obecnie 23 bardzo dobrze wyszkolonych strażaków, którym do pełnego szczęścia potrzeba jeszcze kolumnowego rozpieracza oraz poduszek powietrznych niezbędnych w akcjach ratownictwa drogowego.

  Wspólna radość ze sprzetu   Strażacy
  Wspólna radość ze sprzetu
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Janusz Zarzeczny obiecał dalszą pomoc strażakom - ochotnikom w całym stalowowolskim powiecie, szczególnie tym wyróżniającym się. - Mamy w budżecie na ten cel przeznaczoną pewną pulę pieniędzy. Ostatnio wspomogliśmy też ochotniczą straż w Bojanowie i Radomyślu nad Sanem - powiedział starosta.

  - Na strażaków w Zbydniowie zawsze można liczyć, niezależnie od pory dnia i nocy. To jednostka wyróżniająca się w naszym powiecie - pochwalił komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli st. kpt. Robert Lebioda.

  Komendant dodał też, iż zauważalnie maleje liczba pożarów do których wyjeżdżają straży (spadek o 20 proc.), a gwałtownie wzrasta liczba miejscowych zagrożeń takich jak, wypadki drogowe, powodzie, wichury.

  W stalowowolskim powiecie działają 53 jednostki OSP, w tym 19 jest w krajowym systemie ratowniczo - gaśniczym.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół