• facebook
 • rss
 • Biały tydzień w górach

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 23.01.2017 14:13

  30 uczniów, podopiecznych Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi "Oratorium" im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli, wróciło właśnie z ferii w Zakopanem.

  - W pierwszym dniu zwiedziliśmy Zakopane. Był także spacer po słynnych Krupówkach. Mieszkaliśmy w ośrodka "Szeligówka" w Pyzówce. Drugi i trzeci dzień to bardzo intensywnie lekcje jazdy na nartach. Instruktorzy dwoili się i troili, aby każde dziecko nauczyć bezpiecznego szusowania. W efekcie 14 dzieci, które po raz pierwszy założyły sprzęt narciarski, drugiego dnia już samodzielnie mogło zjeżdżać nawet z samego szczytu wyciągu - opowiada jeden z opiekunów grupy ks. Michał Prokopiw.

  Wyprawa w góry   Zimowisko
  Wyprawa w góry
  Rafał Kołdziejski
  Były też zjazdy na sankach, lepienie bałwanów, akrobacje na śniegu, a nawet wypad w góry z doświadczonym taternikiem zakończony zwiedzaniem interaktywnego muzeum PTTK w Zakopanem.

  Pod koniec pobytu wyruszyliśmy na spacer do Kuźnic, pustelni św. brata Alberta i do schroniska na Kalatówkach. Starsza grupa dotarła nawet do schroniska w dolinie Kondratowej.

  - Po powrocie naszą wiedzę na temat gór i Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawdziliśmy podczas konkursowego testu. Wieczorem zorganizowaliśmy kulig. Nie zabrakło palącej się watry, pochodni oraz pieczonej kiełbasy - mówi Aleksandra Szperlik, uczestniczka zimowiska.

  Odpoczynek po forsownym marszu   Zimowisko
  Odpoczynek po forsownym marszu
  Rafał Kołdziejski
  Zimowisko zakończyła dyskoteka oraz kąpiele w basenach geotermalnych w Białce Tatrzańskiej. -To niesamowite wrażenie pływać na zewnątrz w otwartym basenie przy kilkunastostopniowym mrozie... - dodaje Aleksandra.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół