• facebook
 • rss
 • Wychwalajmy Bogomłodzieńca

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 23.01.2017 11:30

  Na sandomierskim Zamku w ramach obchodów Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan wystąpiły dwa chóry prawosławne z pieśniami bożonarodzeniowymi.

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, to czas wspólnego spotkania chrześcijan różnych wyznań, którzy biorą udział w nabożeństwach ekumenicznych, modlitwach, sympozjach czy koncertach. W ramach lokalnych obchodów tygodnia modlitw o jedność w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego prawosławne pieśni i hymny liturgiczne zaprezentowały dwa chóry: Chór Akademii Ostrogskiej oraz Męski Chór Parafii Prawosławnej pod wezwaniem świętego Jana Klimaka w Warszawie.

  ks. Marcin Chyl   ks. Marcin Chyl ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Okres Bożego Narodzenia w Kościele prawosławnym poza oczywistym wychwalaniem Bogomłodzieńca, treściwie odnosi się do zwyczaju śpiewania kolęd, który trwa do 14 lutego, kiedy celebrowana jest wigilia święta Spotkania Pańskiego. Znaczenie kolędowania w przypadku tradycji wschodniej i zachodniej ma ogromny wpływ na wierzących. Wychwalanie Bogomłodzieńca w kolędach nacechowane jest pobudzającymi ducha emocjami, dlatego dzisiejszego wieczoru doznaliśmy wyjątkowości harmonijnego kolędowania – podkreślał ks. Marcin Chyl, proboszcz parafii prawosławnej w Sandomierzu.

  Męski Chór Parafii Prawosławnej w Warszawie   Męski Chór Parafii Prawosławnej w Warszawie ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Poprzez taki koncert wychwalamy naszego Boga, który narodził się jako nasz Zbawiciel oraz dzielimy się naszą wiarą. Podczas występu śpiewaliśmy tylko kolędy ukraińskie aby zaprezentować kulturę i religijne tradycje naszego narodu. W naszym chórze występują sami studenci naszej Akademii oraz jeden z profesorów – mówiła - Julia Połońska, dyrygentka chóru Akademii Ostrogskiej.

  W trakcie koncertu w foyer sandomierskiego zamku, zaprezentowano wystawę ikon profesora Janusza Kirenoko.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół