• facebook
 • rss
 • Kolędowo w Chobrzanach

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 15.01.2017 22:29

  - Wspólne kolędowanie jest wyrazem naszego przywiązania do tradycji i polskiej religijności, kiedy to kolędowaliśmy w domach i podczas rodzinnych spotkań. Kolędy są także przepięknym kulturowym przekazem naszej wiary – mówił ks. Bogdan Król, proboszcz parafii.

  Jako pierwszy wystąpi zespół ,,Nic na siłę’’ z Ostrołęki działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu. Zespół w składzie: Aleksandra Kamuda, Zuzanna Rewera, Amelia Korona, Gabriela Lichtoń i Wiktoria Krakowiak zaśpiewał trzy utwory: „Anioł pasterzom mówił”, „Północ już była”, „Lulaj Boże Dziecię”. Opiekunem zespołu jest pani Anita Bajorska.

  Chobrzański koncert kolęd   Chobrzański koncert kolęd Archiwum prywatne Najmłodszym zespołem który wystąpił podczas chobrzańskiego koncertu był zespół ,,Do, re, mi, fa’’ w skład którego wchodzą dzieci z Bogorii, Skotnik i Ostrołęki. Mali artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki: „Chojka-pastorałka”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Gore gwiazda”. Kolejną artystką która wystąpiła przed zebraną publicznością była uczennica z Zespołu Placówek Oświatowych w Chobrzanach Marysia Lasota, która zaśpiewała kolędę „Mroźna cisza’’.

  Koncertowano w kościele parafialnym   Koncertowano w kościele parafialnym Archiwum prywatne Bardzo wiele oklasków zebrał Zespół ,,Gorzyczanki’’ z Gorzyczan działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu. Zespół zaprezentował kolędy: „Z narodzenia Pana”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jaka światłość nad Betlejem”. Ostatnim wykonawcą koncertu był Chór Parafialny, którego opiekunem jest organista Michał Spyra.

  Po koncercie artyści i publiczność mogła skosztować przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chobrzanach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół