• facebook
 • rss
 • Większa strefa

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 12.01.2017 15:54

  W 10 zakładach strefy, głównie w branży metalowej i spożywczej, pracuje już ponad tysiąc osób.

  Janowska Strefa Inwestycyjna „Borownica” to 200 hektarów ziemi wydzielonych przez gminę Janów Lubelski. 18 ha tej strefy zostało wcześniej włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, tworząc Podstrefę Janów Lubelski. Pod koniec 2016 r. janowska podstrefa została poszerzona i liczy obecnie ponad 36 ha, z czego ponad 35 ha znajduje się na terenie Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”, a reszta w samym Janowie przy ul. Bialskiej.

  - Działki, których właścicielem jest gmina Janów Lubelski, są w pełni przygotowane do rozpoczęcia inwestycji: posiadają dostęp do sieci elektrycznej, gazowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, a wygodny system dróg dojazdowych, przystosowanych do ciężkiego transportu, zapewnia łatwą komunikację - zapewniła Elżbieta Iwankiewicz z Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

    Janowska Strefa po poszerzeniu
  Gmina Janów Lubelski
  Obecnie w Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica w 10 zakładach (głównie w branży metalowej i spożywczej) pracuje już ponad tysiąc osób; najwięcej, około 400, w Fortaco JL (fińska firma produkująca podzespoły spawane do maszyn) oraz w Caterpillar Poland (amerykańska firma wytwarzająca konstrukcje metalowe lub ich części). W ubiegłym roku grunty w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej nabyły trzy firmy z branży spożywczej i metalowej. Gmina prowadzi obecnie rozmowy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami. Pod koniec tego roku planowana jest budowa kolejnego zakładu. Będzie to ocynkownia ogniowa firmy ZinkPower Wschód. Zatrudnienie w niej ma znaleźć od 45 do 60 osób.

  Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 22 stycznia br.)

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół