• facebook
 • rss
 • Wielki dzień

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 11.01.2017 14:54

  Bus do przewozu 19 osób otrzymały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem.

  Bus kosztował prawie 253 tys. zł. Zdecydowaną większość kosztów jego zakupu, bo 195 tys. zł., pokrył PFRON Oddział w Rzeszowie. Resztę dołożył powiat niżański, 21 tys. zł, oraz jego gminy (najwięcej, 20 tys. zł, Rudnik nad Sanem).

  Uroczyste przekazanie samochodu nastąpiło w Centrum Caritasu w Rudniku nad Sanem w obecności dyrektora rzeszowskiego oddziału PFRON Macieja Szymańskiego, dyrektora sandomierskiej Caritas ks. Bogusława Pituchy, starosty niżańskiego Roberta Bednarza oraz burmistrzów i wójtów gmin, które dołożyły się do zakupu busa, czyli Rudnika nad Sanem, Harasiuk, Ulanowa i Jeżowego.

  Przekazanie kluczyków i dokumentów wozu   Bus
  Przekazanie kluczyków i dokumentów wozu
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Jest to wielki dzień nie tylko dla Caritas, ale przede wszystkim dla naszych podopiecznych, którzy będą użytkownikami tego busa. Będzie to dla nich bezpieczna i komfortowa jazda - podkreślił ks. Bogusław Pitucha.

  To prawda. Bus jest przystosowany do przewozu osób na wózkach; na wyposażeniu ma specjalny najazd dla wózków, klimatyzację, automatyczne drzwi, kamerę cofania, ogrzewanie postojowe i pasy bezpieczeństwa przy każdym siedzeniu.

  - Ludzie o naszym powiecie i jego gminach mówią dobrze, ponieważ umiemy się zaopiekować naszymi podopiecznymi - dodał burmistrz Rudnika nad Sanem Waldemar Grochowski.

  Użytkownicy auta...   Bus
  Użytkownicy auta...
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Na warsztaty terapii zajęciowej w Rudniku nad Sanem uczęszcza co dzień 55 osób, w tym 3 na wózkach.

  - Każdego dnia bus pokonuje 330 km dowożąc podopiecznych warsztatów. Kierowca, by przyjechać na czas, wyrusza już o 6 rano - zaznaczył ks. Tomasz Szostak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem.

  ...i jego sponsorzy   Bus
  ...i jego sponsorzy
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Kolejny bus zostanie przekazany warsztatom terapii zajęciowej w Janowie Lubelskim na przełomie stycznia i lutego tego roku.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół