• facebook
 • rss
 • Orędzie Miłości

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 08.01.2017 22:05

  Koncert kolęd Diakoni Muzycznej Ruchu Światło-Życie w katedrze sandomierskiej.

  Występ kilkudziesięciu młodych muzyków i chórzystów stanowił podsumowanie warsztatów muzycznych, po raz kolejny poprowadzonych przez znakomitego kompozytora Piotra Pałkę. - To kolejny już koncert, tym razem w niezwykle pięknym i urokliwym miejscu, jakim jest bazylika katedralna. Mamy ten wielki dar po raz kolejny koncertować kolędowo z niezwykłymi młodymi ludźmi, którzy przez ostatnie trzy dni niezwykle ciężko pracowali. Będzie to orędzie miłości, czyli chcemy się podzielić tym, czym jest tajemnica wielkiej miłości zawarta w Bożym Narodzeniu, a będziemy głosić to w kolędach tradycyjnych, w śpiewie chorału gregoriańskiego i w nowych współczesnych opracowaniach kolędowych oraz urokliwych pastorałkach. Będzie to koncert modlitw, podczas którego poprzez gorące serca popłynie wspólna modlitwa – Piotr Pałka.

  Młodzi artyści zaprezentowali kilkanaście utworów bożonarodzeniowych: kolędy, pastorałki oraz dawne pieśni chorałowe. Występy muzyczne przeplatane były scenkami pantomimy, dotyczącymi życia Najświętszej Maryi Panny oraz Bożego Narodzenia.

  Biskup podziękował młodym za poświęcenie i profesjonalizm   Biskup podziękował młodym za poświęcenie i profesjonalizm ks. Tomasz Lis /Foto Gość Obecny na koncercie bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował chórzystom i muzykom za poświęcenie i profesjonalizm. Wyraził nadzieję, że młodzi będą częściej spotykali się w Sandomierzu, ubogacając miasto entuzjazmem płynącym z wiary.

  W trakcie koncertu zbierane były ofiary na duszpasterstwo młodzieży z ukraińskiej diecezji charkowsko-zaporowskiej. Podczas ubiegłorocznych ŚDM, młodzież ta gościła w diecezji sandomierskiej.

  Zgromadzeni w bazylice katedralnej otrzymali również zaproszenie do włączenia się w planowaną na koniec lipca ewangelizację Sandomierza. Poprzedzi ją złożone z ośmiu spotkań Seminarium Odnowy Wiary.

  – Bardzo podobało mi się wykonanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, bo to coś zupełnie nowego, jeszcze nieznanego. Przypadło mi również dynamiczne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Poza tym widać było ile serca i swoich talentów włożyli w jej śpiew i akompaniament ci młodzi – podkreślała pani Danuta, która po raz pierwszy uczestniczyła w takim wydarzeniu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół