• facebook
 • rss
 • Nie bądź obojętny, pomóż bezdomnym

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 05.01.2017 18:22

  Ośrodki diecezjalnej Caritas gotowe na przyjęcie i pomoc osobom bezdomnym i samotnym.

  Przyszła zima, a z nią minusowe temperatury i opady śniegu, co sprawiło, że sytuacja wielu osób borykających się z bezdomnością lub samotnych stała się trudna. Osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, tracąc nie tylko środki utrzymania, ale również dom lub lokal mieszkalny, mogą liczyć na pomoc kościelnych instytucji charytatywnych. Od kilku lat Caritas Diecezji Sandomierskiej zapewnia opiekę osobom bezdomnym w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet w Rudniku nad Sanem oraz Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu. - Pomoc takim osobom płynie z natury instytucji Caritas, która swoje działania ukierunkowuje na pomoc najbardziej potrzebującym. W naszych domach mogą znaleźć miejsce osoby bezdomne z całej naszej diecezji - informuje ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

  Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu   Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu ks. Marek Walczak Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu dysponuje 40 miejscami. - Miejsce znajdziemy dla każdej osoby potrzebującej schronienia i opieki. Szczególnie w czasie mrozów do naszego domu zgłasza się więcej osób, szukając schronienia. W momencie przyjęcia do schroniska osoba bezdomna ma zapewnione podstawowe warunki socjalno-bytowe, opiekę społeczną i lekarską oraz - w razie potrzeby - opiekę prawną. Warunki lokalowe schroniska są zbliżone do domowych. Dysponujemy pokojami kilkuosobowymi, kuchnią, jadalnią, świetlicą, kaplicą, łazienkami, natryskami i toaletami. Oferujemy dla naszych podopiecznych wyżywienie, środki higieny osobistej, konieczne leki i medykamenty, opiekę psychologa i terapeuty - wymienia ks. Marek Walczak, kierownik placówki.

  Schronisko dla Bezdomnych Kobiet w Rudniku nad Sanem przyjmuje kobiety i dzieci potrzebujące schronienia i pomocy z całej diecezji. Rudnicki dom zapewnia całodobowe schronienie oraz wszelaką niezbędną pomoc, w tym medyczną, oraz odzież, środki higieny i wyżywienie. Dom przygotowany jest na przyjęcie matek z dziećmi w różnym wieku.

  Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu   Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu Archiwum Caritas - Nie bądźmy obojętni, zwracajmy uwagę na osoby pozostające na przystankach autobusowych, w miejscach opuszczonych lub prowizorycznych domostwach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zawiadomić nasze placówki lub zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - apeluje ks. Walczak.

  Służby mundurowe, jak co roku, monitorują i sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni, ale funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie o zauważeniu osób bezdomnych, bezradnych, samotnych potrzebujących pomocy.

  Numery alarmowe to 112 lub 997 lub 986.

  Adresy schronisk dla bezdomnych:

  Schronisko dla Bezdomnych Kobiet w Rudniku nad Sanem

  ul. Rzeszowska 35

  37-420 Rudnik nad Sanem

  (+48) 15/649 21 86

  Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu

  ul. Trześniowska 13

  27-600 Sandomierz

  Tel. (+48) 15/644 55 85

  Tel. kom. 607 270 035.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół