• facebook
 • rss
 • Nie zapomnijmy ciepła…

  Marta Woynarowska

  dodane 05.01.2017 20:42

  Śpiewali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu podczas Miejskiego Opłatka.

  W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz miasta, radnych, przedstawicieli tarnobrzeskich urzędów, instytucji oraz placówek oświatowych i organizacji pozarządowych, do których dołączył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Składając noworoczne życzenia, zwrócił on uwagę na wartość wzajemnej bliskości.

  - Okres Bożego Narodzenia, to dla nas wszystkich czas niezwykłej mobilności związanej z przygotowaniem Świąt i z ich przeżywaniem. To czas, kiedy spotykamy się częściej i w szczególnej atmosferze. Tak samo będzie jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kiedy weźmiemy udział w orszakach Trzech Króli. Pochody te są niczym innym jak wędrówką ku Chrystusowi, ale również ku drugiemu człowiekowi. Życzę wszystkim takiego wędrowania i zbliżania się do siebie. Ono daje szansę pogłębienia wzajemnych relacji oraz wspólnego czynienia dobra - mówił do zgromadzonych bp Krzysztof Nitkiewicz.

  W podobnym tonie utrzymane były życzenia prezydenta miasta Grzegorza Kiełba.

  - Rok 2016 był dla Tarnobrzega dobrym czasem - stwierdził prezydent. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspólnie się do tego przyczynili. Dziękuję za dobrą współpracę i liczę na jej kontynuację. W 2017 roku życzę wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, mniej kłótni. Jednocześnie tak po ludzku przepraszam za wszystko co było złe z mojej strony, i postaram się nie popełniać błędów w tym nowym roku. A jeśli się zdarzą, wszak człowiek jest ułomny proszę o wybaczenie.

  Występ uczniów LO im. M. Kopernika   Występ uczniów LO im. M. Kopernika Marta Woynarowska /Foto Gość

  Czas życzeń i łamania opłatkiem poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Paruzel, Ewy Wnuk, Marzeny Kuzary oraz Anny Pintal. Wykonawcy m.in. za sprawą pastorałek Beaty Rybotyckiej, Magdy Umer, przenieśli widzów w nostalgiczną zadumę, jaka często towarzyszy Bożemu Narodzeniu i przełomowi starego i nowego roku.

  Tradycyjnie został ogłoszony wynik konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną organizowany dla tarnobrzeskich przedszkoli i szkół. Zwycięzców ogłosiła naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Jolanta Kociuba. W kategorii przedszkoli pierwsze miejsce komisja przyznała Przedszkolu nr 3, drugie - Przedszkolu nr 7 trzecie ex aequo - Przedszkolom nr 2 i 17. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą została placówka nr 10. Na drugim miejscu uplasowała się SP nr 11, na trzecim zaś ex aequo - SP nr 3 i Zespół Szkół Specjalnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół