• facebook
 • rss
 • Świątecznie w Nowej Dębie

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 18.12.2016 11:42

  Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonęło w nowodębskich domach.

  Harcerze z 1. Szczepu w Nowej Dębie oraz 2. Drużyny w Tarnowskiej Woli przekazali burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi oraz wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Marianowi Tomczykowi Betlejemskie Światełko Pokoju, przywiezione z Zakopanego. Rozesłanie światełka odbyło się podczas uroczystej Wigilii Gminnej, która została zorganizowana w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Harcerze, składając wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe, odwołali się do tegorocznego hasła towarzyszącego akcji: „Odważnie twórzmy pokój”, podkreślając, że betlejemski płomień jest symbolem nadziei i pokoju pomiędzy narodami świata. Naturalnie nie mogło zabraknąć piosenki „Światło z Betlejem”, zaśpiewanej chóralnie przez harcerzy z Nowej Dęby i Tarnowskiej Woli.

  - Dzieląc się z innymi, przybywa także nam. Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom za radość, którą nam dali. A widok ich uśmiechniętych twarzy napawa nas wszystkich dodatkową otuchą i wiarą w dobrą przyszłość. Składam najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne - mówił Leszek Mirowski, zastępca burmistrza.

  Miejską wieczerzę poprzedziła inscenizacja jasełkowa, zatytułowana „Wielkie rzeczy uczynił mi...” w wykonaniu teatrów amatorskich „Pora na Seniora” i „Bajdurek”. Występ uzupełniały kolędy i pastorałki śpiewane przez wokalistów ze Studia Muzyki Rozrywkowej eMKa. Wzruszające, ale i niepozbawione humoru widowisko publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami.

  Po części artystycznej uczestnicy uroczystości połamali się opłatkami pobłogosławionymi wcześniej przez ks. prał. Mieczysława Wolanina, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Na wszystkich czekał także poczęstunek złożony z tradycyjnych wigilijnych potraw.

  Wigilii towarzyszył miły akcent podziękowania za wspieranie działalności kulturalnej w mieście trzem mecenasom. - W tym roku postanowiliśmy uhonorować Zbigniewa Chmielowca, posła na Sejm, Eugeniusza Andrusiewicza, dyrektora Zakładu Budowlanego "Elektromontaż" Mielec, oraz Sławomira Litwina, prezesa Zakładów Chemicznych "Siarkopol" - poinformował Krystian Rzemień, dyrektor nowodębskiego SOK. - Co roku przyznajemy trzy statuetki Mecenasi Kultury Gminy Nowej Dęby osobom wspierającym nasze przedsięwzięcia zarówno finansowo, jak i pozafinansowo. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc, zwłaszcza że - jak powszechnie wiadomo - miejska kasa zawsze jest niedomknięta. Dlatego, gdy ktoś wspomoże nasze działania kulturalne, abyśmy mogli państwu coś więcej zaoferować, bardzo się z tego cieszymy. Pan poseł Chmielowiec, można powiedzieć, jest ambasadorem gminy Nowa Dęba. "Wychodził" dla nas niejedną sprawę w różnych miejscach. Pan Andrusiewicz to wielki przyjaciel naszego miasta, a szczególnie tego miejsca, czyli Ośrodka Kultury. Jak widać, jego miłość do kultury wciąż nie słabnie. Pan prezes Litwin, z którym podpisaliśmy 3 lata temu porozumienie, sumiennie je realizuje. Zakłady Chemiczne "Siarkopol" są bardzo ważnym partnerem nowodębskiej gminy - podkreślił Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby.

  W imieniu nagrodzonych podziękowania wyraził Z. Chmielowiec. - Wyróżnieni koledzy upoważnili mnie do złożenia słów wdzięczności oraz deklaracji o dalszej współpracy - powiedział poseł. - Zaś z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim wszelkiej pomyślności, aby ten błogosławiony czas przebiegł w serdecznej, rodzinnej atmosferze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół