• facebook
 • rss
 • To już koniec roku Jachowicza

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 05.12.2016 16:24

  Bogactwo wydarzeń przerosło oczekiwania samych organizatorów.

  - Przygotowując program obchodów Roku Stanisława Jachowicza miałyśmy lekkie obawy, czy podołamy stawianym sobie celom - wyjawiła Maria Pałkus, jedna z inicjatorek poświęcenia roku 2016 pamięci poety rodem z Dzikowa. - Tymczasem okazało się, że liczba wydarzeń przerosła nasze oczekiwania i udało się zrobić więcej aniżeli planowaliśmy. Pragnę zaznaczyć, że wszystko udało się zrealizować dzięki doskonałej współpracy grona osób reprezentujących różne instytucje miejskie. Ale szczególne podziękowania należą się moim koleżankom i kolegom z Gimnazjum nr 1, czyli Kindze Działdowskiej, Krystynie Sadurze-Pałac, Barbarze Śledź, Dorocie Ziętek, Anecie Majce, Ewie Miękinie oraz Krzysztofowi Watraczowi, z którymi utworzyliśmy komitet organizacyjny.

  Uroczyste podsumowanie i zakończenie Roku Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu odbyło się w Gimnazjum nr 1, noszącym imię autora „Bajek i powiastek”.

  Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali specjalny program, podczas którego w ramach prezentacji multimedialnej „Kalejdoskopem przez Rok Jachowicza” przybliżone zostały wszystkie wydarzenia dedykowane poecie z Dzikowa, zorganizowane w Tarnobrzegu.

  W dowód uznania i wdzięczności w imieniu komitetu organizacyjnego podziękowania za zaangażowanie się w obchody Roku Jachowicza przedstawicielom tarnobrzeskich placówek i instytucji złożyła dyrektor szkoły Jolanta Mudzik. Wśród wyróżnionych znalazła się także nasza redakcja Sandomierskiego Gościa Niedzielnego.

  Podczas uroczystości ogłoszono również zwycięzców konkursu kaligraficznego, w którym wzięli udział uczniowie szkół noszących imię S. Jachowicza z całej Polski.

  Zwyciężczynią okazała się Dominika Łabędzka ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Warszawie, drugie miejsce przypadło Agacie Rębisz z tarnobrzeskiego Gimnazjum nr 1, a trzecie natomiast Barbarze Węgrzyn z SP nr 1 w Bochni.

  Wyróżnienia jury postanowiło przyznać Paulinie Zuzi z SP w Bochni, Emilii Zioło z SP w Furmanach i Agnieszce Rębisz z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu.

  - Jestem przekonana, że zarówno twórczość, jak i sama postać Jachowicza dzięki tak wielu i tak różnorodnym wydarzeniom są dużo lepiej znane - mówiła Maria Pałkus, polonistka w Gimnazjum nr 1. - Przez cały rok robiliśmy co tylko mogliśmy, by upowszechnić osobę poety i jego dokonania. Mimo, iż w sposób szczególny swoje działania ukierunkowaliśmy na dzieci i młodzież, nie pominęliśmy również dorosłych, których zachęcaliśmy np. do udziału w konkursach, w tym na opowiadanie z morałem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół