• facebook
 • rss
 • Będzie rewolucja

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 02.12.2016 15:47

  Ponad 30 mln zł kosztować będzie nowoczesne rozwiązanie komunikacyjne w Stalowej Woli.

  Będzie się ono składać między innymi z dwóch wiaduktów (drogowego i kolejowego) oraz dwóch rond (przy ul. Grabskiego i ul. Energetyków). Dodatkowo przebudowana zostanie droga gminna o długości ponad 1 km oraz wybudowana nowa o długości 344 m. Powstanie w ten sposób ciąg komunikacyjny umożliwiający bezkolizyjny dojazd do kolejowego dworca pasażerskiego w Stalowej Woli.

  Inwestycja, której budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku, kosztować będzie ponad 30 mln zł, z czego prawie 10 mln to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

  Podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie odbyło w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli. Dokument podpisali marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

  Umowa została podpisana w UM w Stalowej Woli   Komunikacja w mieście
  Umowa została podpisana w UM w Stalowej Woli
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Realizacja tej inwestycji to prawdziwa rewolucja w komunikacyjnym układzie w Stalowej Woli. Rozwiąże bowiem problemy transportowe strefy ekonomicznej, a sama trasa będzie łącznikiem z przyszłą obwodnicą miasta oraz drogą ekspresową S-19 - powiedział L. Nadbereżny.

  - Pieniędzy na drogi lokalne jest w naszym programie operacyjnym niewiele, dlatego decydujemy się na dofinansowywanie tylko tych projektów, które naprawdę rozwiązują podstawowe problemy komunikacyjne, dodatkowo wybiegają w przyszłość pod względem rozwiązań technicznych i wspierają rozwój transportu kolejowego - dodał W. Ortyl.

  Nowe komunikacyjne rozwiązanie będzie gotowe w połowie 2018 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół