• facebook
 • rss
 • Na ojczystym szlaku

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 17.11.2016 16:18

  Siedmiolatka z Krzemienia podarowała jako nagrodę ogromnego, metrowego misia. Kupiła go za zaoszczędzone pieniądze. Przez pół roku nie słodziła herbaty.

  Śpiewa Magdalena Wojnar z Rzeszowa   Festiwal w Rudniku
  Śpiewa Magdalena Wojnar z Rzeszowa
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Ponad 100 uczestników z 20 placówek kształcenia specjalnego z dwóch województw (podkarpackiego i świętokrzyskiego), solo lub w grupie zaprezentowało się podczas VI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej, który odbył się Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem.

  – W 1994 r. zorganizowałem Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Dziecięcej, który sześć lat temu, pod dłuższej przerwie, reaktywowaliśmy pod obecną nazwą. Główną ideą festiwalu jest propagowanie harcerstwa nieprzetartego szlaku, piosenki harcerskiej i przede wszystkim patriotyzmu – uzasadnił Dariusz Kolano, komendant festiwalu.

  Dariusz Kolano prezentuje metrowego misia   Festiwal w Rudniku
  Dariusz Kolano prezentuje metrowego misia
  Andrzej Cpaiga /Foto Gość
  Podczas festiwalu w Rudniku, poza konkursem, w ramach integracji wystąpili także uczniowie z pozostałych, ogólnodostępnych szkół, w tym z Jeżowego i Bielin. Nagrody zaś ufundowały firmy i osoby prywatne, w tym wszyscy nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

  Coraz więcej wśród sponsorów jest też dzieci. Dwa lata temu nagrodę ufundowała terminalnie chora dziewczynka z Sarzyny. – W tym roku zaś siedmioletnia dziewczynka z Krzemienia sprezentowała nam ogromnego, metrowego misia. Kupiła go za zaoszczędzone pieniądze. Przez pół roku nie słodziła herbaty. Podobnie postąpiła 13-latka ze Stalowej Woli – dodał z podziwem pan Dariusz.

  Publika zapełniła MDK   Festiwal w Rudniku
  Publika zapełniła MDK
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Wspaniale zachowała się także I Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Ostoja” z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem, która  zgromadziła 5 200 zł, zbierając surowce wtórne, i przekazała je na potrzeby festiwalu.

  Gra Norbert Domaga z Rzeszowa   Festiwal w Rudniku
  Gra Norbert Domaga z Rzeszowa
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół