• facebook
 • rss
 • Dali serce i złotówkę

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 17.11.2016 13:39

  - Darów jest tak dużo, że podzielimy się nimi z Domem Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie - mówi Robert Chmiel.

  W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się finał czternastej akcji „Podziel się sercem, podziel się złotówką” organizowanej przez Dom Dziecka w Tarnobrzegu.

  - Powróciliśmy do akcji po rocznej przerwie. Zbieramy podczas niej środki higieniczne oraz chemiczne na rzecz naszej placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Tarnobrzegu - wyjaśnia Robert Chmiel, dyrektor Domu Dziecka. - Są to przede wszystkim środki higieny osobistej, czyli mydła, żele, szampony, pasty i szczoteczki do zębów oraz chemia gospodarcza. Są to niezbędne artykuły, których z uwagi na liczbę dzieci przebywających w placówce, kupujemy w dużych ilościach, a co za tym idzie wydatki na nie są niemałe. Dlatego ofiarowane kosmetyki, chemia są wielkim wsparciem dla nas.

  W tegoroczną akcję zaangażowało się aż 37 placówek wychowawczych i oświatowych z Tarnobrzegu, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Przez ponad miesiąc zbierały one środki chemiczne i kosmetyki, które teraz dostarczane są do Domu Dziecka lub odbierane przez jego pracowników.

  W zamyśle organizatorów chodzi nie tylko o zbiórkę darów, ale także o uwrażliwianie zwłaszcza dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych na los innych. W ramach hasła „Podziel się sercem” w placówkach odbywają się specjalne lekcje, pogadanki prowadzone przez wychowawców i nauczycieli, podczas których wyjaśniają dlaczego organizowana jest akcja pomocy dla ich rówieśników. - To bardzo ważny człon naszego przedsięwzięcia - podkreśla Robert Chmiel. - W tym roku została zebrana ogromna ilość darów, dlatego postanowiliśmy podzielić się nimi z Domem Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie prowadzonym przez siostry służebniczki, gdzie przebywają niepełnosprawni chłopcy.

  Podczas finału, tym razem organizatorzy akcji przygotowali dla uczniów szkół i przedszkoli niespodziankę, ze spektaklem „Duży zielony problem” wystąpił na scenie TDK Dziecięcy Zespól Teatralny ze Skopania pod kierunkiem Wojciecha Gwoździowskiego. Przez kilkadziesiąt minut aktorzy bawili młodą publiczność zabawną i inteligentną komedią. W spektaklu zagrali: Anastazja Babula, Jagoda Panek, Wiktoria Pluta, Martyna Ramus, Michał Barszcz, Maksymilian Cena, Jakub Głowa, Olek Nino - Chwałek, Kacper Piechota oraz Przemek Tyniec. - Nasz spektakl cieszy się ogromną popularnością. Dzisiaj wystawiliśmy go chyba po raz piętnasty - mówi Wojciech Gwoździowski, reżyser przedstawienia.

  O tym, że sztuka i gra aktorska podobały się publiczności, najlepiej świadczyły gromkie brawa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół