• facebook
 • rss
 • Chcę śpiewać dla Pana

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 12.11.2016 22:33

  XXIII edycja Diecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej w Gorzycach.

  Na scenie Domu Parafialnego swoje talenty muzyczne, wokalne i zespołowe zaprezentowały dzieci i młodzież z parafialnych i szkolnych zespołów muzyczno-śpiewaczych. W tym roku w diecezjalnym przeglądzie wystąpiło 29 zespołów i solistów. – Hasło tegorocznego przeglądu przypomina, że Bóg, który jest naszym Miłosiernym Ojcem obdarza nas wielorakimi dobrami. Każdy z uczestników tego przeglądu został obdarowany niezwykłym darem i talentem muzycznym i wokalnym. Podczas naszego muzycznego spotkania pragniemy dziękować Bogu za te dary i uwielbiać Go.

  Wspólna zabawa   Wspólna zabawa ks. Tomasz Lis /Foto Gość Przegląd jest także dla wielu grup i zespołów podsumowaniem pracy i okazją do zaprezentowania swoich osiągnięć. Jak co roku na scenie wystąpili soliści, schole, grupy i zespoły śpiewacze oraz zespoły muzyczne. Zakończeniem koncertu była wspólna zabawa taneczna – poinformował ks. Damian Szypuła, organizator przeglądu.

  Uczestników festiwalu odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował scholom i zespołom muzycznym za ich obecność w życiu duszpasterskim i liturgicznym parafii. Życząc uczestnikom, aby to spotkanie było dla nich okazją do nawiązania nowych przyjaźni i wyśpiewania chwały Bogu, zachęcał do nauki piosenek w różnych językach, co może przydać się młodym w przyszłych spotkaniach z ich rówieśnikami z całego świata.

  Każdy był nagrodzony   Każdy był nagrodzony ks. Tomasz Lis /Foto Gość Na przeglądzie w Gorzycach wygrywa każdy. Jednak oprócz dyplomu, czy miana „zwycięzcy” można było zdobyć także nagrody rzeczowe biorąc udział w konkursach i zabawach, o które postarali się organizatorzy. Występy młodych artystów trwały dobrych kilka godzin, podczas których gorzycki Dom Parafialny rozbrzmiewał różnymi formami muzyki. – Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przeglądu oraz tym, którzy wsparli nas materialnie i duchowo. Mam nadzieję, że wielu uczestników nabrało motywacji do jeszcze większej pracy nad szlifowaniem swoich zdolności, by jeszcze piękniej chwalić Boga – dodał Damian Szypuła.

  - Przyjechaliśmy jako schola z parafii Chmielów. Dziś na przeglądzie zaprezentowaliśmy utwory: „Nasz Bóg jest wielki”, „Wszystkie narody klaskacie w dłonie” oraz „Schowaj mnie”. W parafii przygotowujemy śpiew na coniedzielną liturgię oraz występujemy także na różnych przeglądach i festiwalach. Do scholi należy blisko 30 osób i każdego roku przychodzą nowe młodsze dziewczęta, które zastępują te, które odchodzą na studia – mówiła Marcelina Turek z Chmielowa.

  Nie ma jak Gość   Nie ma jak Gość ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół