• facebook
 • rss
 • Zostanę dobrym Polakiem

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 10.11.2016 18:59

  Sandomierskie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

  Na scenie Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu najmłodsi mieszkańcy miasta wystawili spektakl upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości.

  Dwie grupy wiekowe pięcio i sześciolatków z Przedszkola nr 3 przedstawiło przygotowany z nauczycielami i wychowawcami program o rozbiorach Polski i drodze do odzyskania niepodległości. Na widowni zgromadziły się dzieci z innych przedszkoli, rodzice i dziadkowie małych artystów, przedstawiciele władz miejskich oraz mieszkańcy miasta, którzy oklaskami i owacjami na stojąco nagrodzili dzieci za ich występ.

  - W naszym przedszkolu od lat prowadzimy wychowanie patriotyczne, urządziliśmy wraz z dziećmi kącik patriotyczny, współpracujemy z sandomierską Jednostką Wojskową i kombatantami, którzy odwiedzają dzieci i prowadzą z nimi wspólne spotkania opowiadając o najnowszej historii. Tłumaczymy dzieciom znaczenie barw narodowych, uczymy hymnu i pieśni patriotycznych. Dzieci z utęsknieniem czekają na czas w którym prowadzimy przygotowania do takiego spektaklu. Przez ostatnie tygodnie najczęściej śpiewaną przez dzieci piosenką był „Hymn Legionów”, który znają już niemal na pamięć. Dzieciom bardzo podobała się pantomima w której przedstawiały zakucie Polski w kajdany i później jej uwolnienie. Było to dla nich bardzo przemawiające – podkreślała Danuta Łatka, jedna z wychowawczyń odpowiedzialna za przygotowanie spektaklu.

  Przedstawienie patriotyczne w Domu Katolickim   Przedstawienie patriotyczne w Domu Katolickim ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Olbrzymie wzruszenie oraz wielka radość i duma towarzyszyły nam podczas oglądania tego spektaklu. Cieszy fakt, że to właśnie dzieci tak wspaniale zaprezentowały i przybliżyły nam to, jak ważne są także obecnie takie wartości jak patriotyzm, miłość Ojczyzny czy trwanie przy narodowych tradycjach. Myślę, że na długo pozostanie w nas to zdanie, które było hasłem tego przedstawienia „Lecz jakimkolwiek iść będę szlakiem, zawsze zostanę dobrym Polakiem” – mówiła ze wzruszeniem jedna z mam.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół