• facebook
 • rss
 • Zostało tylko zbudować

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 10.11.2016 15:21

  Za 3 mln zł wybudują w Zarzeczu nowoczesną salę gimnastyczną.

  Akt erekcyjny zaświadczający o oficjalnym rozpoczęciu inwestycji jaką jest budowa sali gimnastycznej w Zarzeczu został wbudowany w jej fundament. Inwestycja pochłonie 3 mln zł, z tym iż dwie trzecie tej sumy, to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020  oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę, czyli 1 mln zł., wyłoży gmina Nisko.

  Burmistrz Julian Ozimek umieszcza akt erekcyjny w fundamencie   Nowa sala
  Burmistrz Julian Ozimek umieszcza akt erekcyjny w fundamencie
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Umowa na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w Zarzeczu została podpisana, przetarg rozstrzygnięto. Mamy teren, pieniądze, nie pozostało nic innego jak ruszyć z budową – powiedział Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

  To bardzo dobra wiadomości szczególnie dla uczniów i nauczycieli PSP w Zarzeczu, którzy, jak na razie, muszą korzystać z niewielkiej i słabo wyposażonej sali przy szkole.

  Nowa sala gimnastyczna, która zostanie oddana do użytku 31 stycznia 2018 r., składać się będzie z boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Będą także trybuny na 150 miejsc, elektryczna tablica, ścianka wspinaczkowa oraz pomieszczenia socjalne. Przy okazji zmodernizowana zostanie dotychczasowa sala gimnastyczna, pieniędzy wystarczy też na nowoczesne wyposażenie do szkolnej  matematyczno - przyrodniczej pracowni.

  Wszystko poświęcił proboszcz, ks. Jan Rokosz   Nowa sala
  Wszystko poświęcił proboszcz, ks. Jan Rokosz
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Plac budowy poświęcił  ks. Jan Rokosz, proboszcz parafii w Zarzeczu.

  Do Zespołu Szkół (PSP im. św. St. Kostki i Publiczne Gimnazjum) w Zarzeczu uczęszcza obecnie 299 uczniów. – Nowa sala o wymiarach 32 m na 23 m w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Będą tutaj także trenować piłkarze KP „Zarzecze”, którzy w zamian zobowiązali się szkolić młodzież – dodał Jan Szuba, dyrektor ZS w Zarzeczu.

  W niżańskiej gminie już tylko jedna szkoła nie ma sali gimnastycznej; jest nią PSP nr 1 w Nisku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół