• facebook
 • rss
 • Pomóż dzieciom!

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 09.11.2016 14:11

  W ubiegłym roku obdarowano 219 rodzin.

  Już po raz czternasty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W związku z tym powołał biuro akcji, które będzie koordynowało wszystkimi poczynaniami.

  - Celem akcji jest wsparcie dzieci i ich rodziny znajdujące się w trudnej materialnej sytuacji poprzez pozyskanie a następnie rozdział żywności, zabawek czy przyborów szkolnych. Dary te będę rozdawane wśród potrzebujących wskazanych przez organizacje pozarządowe oraz instytucje pomocy społecznej - wyjaśniła Ewelina Małek, pełnomocnik akcji w Stalowej Woli.

  Dary zbierać będą wolontariusze, będzie ich co najmniej 20.  - Wyznaczaliśmy już kilkanaście miejsc takich zbiórek. Cztery z nich będą w sklepach PSS „Społem” („Justyna”, „Lux”, „Jubilat” i sklep przy ul. Siedlanowskiego), lokale do przeprowadzenia zbiórek udostępniły także różne instytucje, w tym powiatowe starostwo, SDK, PEC i Stowarzyszenie „Dobro Powraca” („Metalowiec" III piętro), które razem z MOPS akcję organizuje - dodała Małgorzata Gotfryd, szef sztabu akcji.

  Akcja zainteresowała media, szkoły i przedszkola   Akcja dla dzieci
  Akcja zainteresowała media, szkoły i przedszkola
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Zbiórki będą prowadzone 25 i 26 listopada oraz 9 i 10 grudnia. Dodatkowo, 20 listopada, w Spółdzielczym Domu Kultury, odbędzie się zbiórka uliczna. Zebrane dary zostaną rozdane potrzebującym do 31 stycznia 2017 r. W ubiegłym roku podczas tej samej akcji 105 wolontariuszy  zebrało ponad 2 tys. 257 kg darów, z tego prawie 1 tys. 560 kg to była żywność. Udało się nimi obdarować 219 rodzin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół