• facebook
 • rss
 • W przedszkolu jak w domu

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 07.11.2016 18:08

  Bp Krzysztof Nitkiewicz poświęcił nowy budynek przedszkola w Klimontowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Imienia Jezus.

  Obecności sióstr w Klimontowie i prowadzenie tam działalności edukacyjnej i wychowawczej ma już ponadwiekową tradycję. – To przedszkole nieprzerwanie działa od 1912 r., kiedy przybyły tutaj pierwsze siostry. Najpierw założyły ochronkę, potem sierociniec, gdzie trafiały dzieci zabierane przez zakonnice niemal z ulicy – opowiada s. Joanna Bartoszczyk. Przez kolejne dziesięciolecia siostry niestrudzenie opiekowały się dziećmi i młodzieżą.

  Ponad rok temu zakonnice podjęły się remontu budynków i adaptacji ich na pomieszczenia przedszkolne, gdzie maluchy znalazłyby nowe lokum na wspólną zabawę i naukę. Po zakończeniu prac nowe przedszkole imponuje profesjonalnym przygotowaniem i nowoczesnymi warunkami.

  Wspólna Msza św.   Wspólna Msza św. ks. Tomasz Lis /Foto Gość Uroczystość poświęcenia nowego przedszkole rozpoczęła się od wspólnej modlitwy w parafialnym kościele pw. św. Józefa w Klimontowie. Mszy św. przewodniczył ks. Józef Szczepański, ekonom diecezjalny. W modlitwie uczestniczyli kapłani, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, lokalne władze samorządowe oraz dzieci wraz z rodzicami. Podczas homilii ks. Szczepański wskazał obecnym rodzicom na ich wielkie zadanie wychowawcze i formacyjne wobec dzieci, zaś przedszkolaków zachęcił do codziennej modlitwy i bycia dobrymi dla bliskich.

  Występy przedszkolaków   Występy przedszkolaków ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po modlitwie przedszkolaki wystawiły na scenie Gminnego Ośrodka Kultury przedstawienie pt.: „Na chwałę Bogu”, w którym, prezentując świętych, opowiadały o ich drodze do świętości. Nie zabrakło także pokazu tańców polskich i śpiewu popularnych piosenek.

  Wspólne przecięcie wstęgi   Wspólne przecięcie wstęgi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie odbyło się otwarcie i poświęcenie nowego budynku. Symboliczną wstęgę przecięli matka generalna zgromadzenia s. Miriam Karaś wraz z wójtem Klimontowa i proboszczem miejscowej parafii.

  Poświęcając przedszkole, bp Nitkiewicz podziękował siostrom za różne formy zaangażowania w życie diecezji, szczególnie za budowanie wspólnoty ludzkiej przez pracę z dziećmi, młodzieżą oraz z ich rodzicami.

  - Bardzo cieszymy się z tych nowych pomieszczeń, gdzie nasze dzieci znajdą wspaniałe warunki do nauki i zabawy. Codziennie chętnie idą do przedszkola i w siostrach odnajdują naprawdę oddane wychowawczynie, które dbają o nie prawie jak mamy – podkreślała z uśmiechem jedna z mam.

  – W nowym budynku przedszkolnym będzie się uczyło 44 maluchów, a w pomieszczeniach dotychczasowych nadal będzie odbywała się praca edukacyjna i opiekuńcza z grupą 16 dzieci. Mimo upływających lat naszej obecności tutaj, w Klimontowie, nadal potrzebne jest nasze ciche świadectwo oddania się Bogu i umiłowanie drugiego człowieka znajdującego się w potrzebie – podsumowuje s. Joanna.

  «« | « | 1 | » | »»
  Nowe przedszkole w Klimontowie

  Nowe przedszkole w Klimontowie

  Foto Gość DODANE 07.11.2016 AKTUALIZACJA 07.11.2016

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół