• facebook
 • rss
 • Szkoła na bank

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 05.11.2016 09:35

  Pracownicy banku pokażą uczniom praktyczną stronę jego funkcjonowania.

  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podpisało patronacką umowę z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli, jedynym, jak podkreślał jego prezes Stanisław Kłapeć, prawdziwie polskim w regionie.

  – Podpisując porozumienie z RCEZ, będziemy prowadzić inicjatywy promujące wiedzę finansową i przedsiębiorczość oraz pozytywne wzorce społeczne. Dzięki kompetencji naszych pracowników będziemy prowadzić lekcje uczące świadomego korzystania z produktów i usług finansowych. Edukując młodzież, będziemy mieli również okazję pokazać, na czym polega praca bankowca – podkreślił prezes NBS w Stalowej Woli.

  Współpraca zacznie się jeszcze w tym roku   Patronacka umowa
  Współpraca zacznie się jeszcze w tym roku
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Skąd pomysł na taką współpracę? – W naszej szkole są klasy ekonomiczne, które mają przedmiot przedsiębiorczość lub działalność gospodarcza. W programie nauczania jest także bankowość. Dzięki współpracy z NBS w Stalowej Woli jego pracownicy będą prowadzić lekcje wspólnie z naszymi nauczycielami, uczniowie będą mieli okazję odwiedzić bank i w praktyce zobaczyć, jak naprawdę on działa – powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

  Zajęcia bankowości z udziałem pracowników NBS w Stalowej Woli rozpoczną się w jeszcze w tym roku szkolnym. Uczniowie RCEZ będą również mieli możliwość odbywania zawodowych praktyk w banku oraz jego filiach, które znajdują się prawie we wszystkich gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: NBS, NISKO, RCEZ

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół