• facebook
 • rss
 • Niebo od środka

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 29.10.2016 18:40

  Pod takim tytułem odbył się Bal Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Już po raz trzeci w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Bal Wszystkich Świętych, tym razem pod hasłem: "Niebo od środka".

  - Bal ten był alternatywą dla Halloween, które ośmiesza wartości życia duchowego, kiedy my, chrześcijanie, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Chcieliśmy zachęcić dzieci i ich rodziców, aby skierowali swoje oczy na wartości nieprzemijające oraz wspaniałe postacie świętych, których czasami mało znamy - podkreślała Małgorzata Łabuz, katechetka.

  Wspólna zabawa na Balu Wszystkich świętych   Wspólna zabawa na Balu Wszystkich świętych ks. Tomasz Lis /Foto Gość Dzieci wraz z rodzicami, przygotowując się do balu, wspólnie wykonywały stroje oraz atrybuty świętych, poznając w ten sposób życie i drogę do świętości wielu postaci z historii Kościoła. Podczas zabawy obejrzały przedstawienie „Czy z wiercipięty może być święty?”, w którym ich koledzy przedstawili sylwetki swoich patronów.

  - Jest to świetny pomysł na wspólne spotkanie, na edukację przez zabawę i pokazanie dzieciom, że straszne maski i przebrania, które widzą w sklepach, są czymś obcym, wbrew wspaniałym świętym, których imiona noszą. Było to także wyzwanie dla nas, rodziców, aby poznać kilku świętych - dodaje jedna z mam.

  Dzieci już podpowiadały, za jakiego świętego przebiorą się za rok.

  Każdy mógł poznać swojego patrona na balu   Każdy mógł poznać swojego patrona na balu Archiwum prywtane

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół