• facebook
 • rss
 • Sandomierska kwesta już trwa

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 29.10.2016 17:10

  Wolontariusze zbierają datki na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.

  Inicjatorem kwesty jest Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu. W tym roku wolontariusze będą kwestować od 29 października do 2 listopada na cmentarzach katedralnym, świętopawelskim i komunalnym. Wolontariuszami będą uczniowie sandomierskich szkół (I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Katolickiego Liceum im. Królowej Jadwigi) i słuchacze Uniwersytetu III Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

  Kwesta na cmentarzu katedralnym   Kwesta na cmentarzu katedralnym ks. Tomasz Lis /Foto Gość Już pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele z II LO w Sandomierzu zbierali datki na ratowanie najcenniejszych nagrobków na nekropolii.

  - O możliwości włączenia się do tej akcji poinformowali nas nauczyciele i skutecznie zachęcili. A że mamy bardzo dobre relacje, wiele osób zgłosiło chęć pomocy w tej kweście. Mam nadzieję, że wspólny wysiłek pozwoli na ratowanie kolejnych zabytków na tym cmentarzu - mówiła Anna Duma, jedna z kwestujących licealistek. - Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie kwestą wśród tych, którzy przychodzą odwiedzać groby sowich bliskich. Wiele osób podchodzi i składa datki. Kika osób rozmawiało z nami o ich bliskich, którzy tutaj spoczywają. To są zawsze bardzo wzruszające chwile.

  - Z naszej szkoły wolontariusze będą kwestowali dziś i w środę, kilka zmian po dziesięć osób. Mamy nadzieje, że pomożemy we wspólnym, bardzo szlachetnym dziele renowacji zabytkowych nagrobków tego cmentarza - dodał Waldemar Łączkowski, nauczyciel z II LO w Sandomierzu.

  Kwesta na cmentarzu katedralnym   Kwesta na cmentarzu katedralnym ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół