• facebook
 • rss
 • Serce bez granic

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 24.09.2016 20:43

  Rozpoczęły się IX Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego.

  Blisko 80 młodych artystów oraz 15 zespołów zaprezentowało się podczas V Festiwalu Piosenki Misyjnej  „Serce bez granic” im. ks. Kard. Adama Kozłowieckiego, który odbył się w muzeum jego imienia w Hucie Komorowskiej.

  - Festiwalem rozpoczęliśmy IX Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Cieszmy się tym bardziej, iż są one w Roku Miłosierdzia i 1050. lecia chrztu Polski. Poprzez te dni chcemy zwrócić uwagę zarówno na wielką pracę, jaką wykonał kardynał, ale też pokazać, jak obecnie możemy naśladować jego posługiwanie względem chorych i cierpiących - powiedział dyrektor Muzeum im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej ks. Daniel Koryciński.

  Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom   V Festiwal
  Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Sześcioosobowe jury, któremu przewodniczyła Irena Markowicz z Polskiego Radia Rzeszów, miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy wykonawcy reprezentowali wysoki poziom. W kategorii zespoły pierwsze miejsce w festiwalu wywalczył Zespół Szkół w Cmolasie, który wyprzedził „Razem z Jezusem” i zespół z Bud Głogowskich. Wśród solistów natomiast najlepszą wykonawczynią okazała się Paulina Kodyra. Drugie i trzecie miejsca zajęły, odpowiednio, Marcelina Karkut i Jagoda Bajda. Nagrodę wicemarszałka województwa podkarpackiego Bogdana Romaniuka otrzymał Zespół „WC Plus”, a dyrektora Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego ks. Daniela Korycińskiego - Marcelina Kopeć.

  Jednym z uczestników festiwalu był Michał, który popisał się grą na akordeonie. - Na akordeonie gram prawie dwa lata. Wybrałem ten instrument, ponieważ bardzo mi się podoba - wyznał Michał.  Michał występuje na wszystkich szkolnych uroczystościach w Szkolę Podstawowej w Zarębkach, gdzie mieszka. Uczęszcza również do trzeciej klasy szkoły muzycznej w Kolbuszowej. - Brał udział w Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym w Tarnobrzegu, zajmując drugie miejsce. Teraz zaś jest uczestnikiem programu „Mam talent” - dodaje mama Michała, Justyna Stochel. Brat Mateusz gra zaś na gitarze.

  Wśród widzów był też bp Edward Frankowski   V Festiwal
  Wśród widzów był też bp Edward Frankowski
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Festiwal poprzedziła Eucharystia w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej, której przewodniczył bp Edward Frankowski. Biskup w słowie Bożym podkreślił wartość wiary, którą trzeba wyznawać i bronić na wzór kardynała. Zaapelował także, abyśmy stawali w obronie prześladowanych za wiarę.

   Honorowym patronat nad festiwalem sprawowali ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, marszałek województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.  

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół