• facebook
 • rss
 • ŚDM na bis

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 23.09.2016 15:08

  - Chcemy im przekazać, iż był to czas przepełniony nie tylko modlitwą, spotkaniami z papieżem i innymi ludźmi, ale także wspaniałą zabawą, koncertami i tańcami - powiedział ks. Tomasz Kopeć.

  254 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy wysłuchało w skupieniu relacji swoich rówieśników oraz absolwentów tej szkoły z ich pobytu na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.15 osób było tam cały tydzień, a 39 na czuwaniu i Mszy św. z papieżem.

  Kamila i Jakub pokazali zawartość plecaka pielgrzyma   ŚDM
  Kamila i Jakub pokazali zawartość plecaka pielgrzyma
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Na pomysł takiego spotkania wpadł wikariusz ks. Tomasz Kopeć. - W Krakowie byliśmy cały tydzień. Teraz więc chcieliśmy się podzielić swoimi wrażeniami z tymi, którzy nie mogli tam być. Chcemy im przekazać, iż był to czas przepełniony nie tylko modlitwą, spotkaniami z papieżem i innymi ludźmi, ale także wspaniałą zabawą, koncertami i tańcami. Ponadto chcemy ich zachęcić do udziału w takich spotkaniach za trzy lata w Panamie – tak sens spotkania wyjaśnił ks. Tomasz.

  Ks. Tomasz natomiast pochwalił się ornatem   ŚDM
  Ks. Tomasz natomiast pochwalił się ornatem
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Pomysł ochoczo podchwycił dyrektor Zespołu Szkół Władysław Szpunar. - Pomysł jest bardzo dobry, ponieważ możemy w ten sposób przybliżyć atmosferę tych dni wszystkim uczniom szkoły. Ponadto patron zespołu był przecież pomysłodawcą organizacji ŚDM. To dzisiejsze spotkanie nie kończy tematu, gdyż wkrótce, 16 października, przeżywać będziemy święto szkoły. W tym roku akcent położymy na ducha wolontariatu. Dla nas to nie jest nowość, bo cała szkolna społeczność od dawna jest w niego zaangażowana. W tym roku przeprowadziliśmy też dużo akcji uświadamiających, iż warto pomagać - powiedział dyrektor.

  W sali widowiskowej Domu Kultury w Pysznicy ośmioro uczestników ŚDM  podzieliło się swoimi wrażeniami, które ubogacił multimedialny pokaz (filmy i zdjęcia), o który zadbał ks. Tomasz. Najpierw Dominika Dołowy i Zuzana Tofil, studentki i harcerki, w zabawny sposób i w telegraficznym skrócie, posługując się zdjęciami wyświetlanymi na ekranie, opowiedziały, jak wyglądał tygodniowy pobyt pysznickiej grupy w Krakowie. Jakub Pałka i Kamila Kochan z kolei przedstawili zawartość plecaka pielgrzyma (niebieskiego). - Był tam na przykład przewodnik pielgrzyma z ciekawymi miejscami w Krakowie i okolicach, modlitewnik, który był nam bardzo pomocy, gdyż Msze św. często były odprawiane po łacinie - wyliczała Kamila. - Każdy uczestnik dostał także przeciwdeszczowy płaszcz, chustę oraz bransoletkę w kolorze plecaka - dodał Jakub.

  Każdy kapłan z kolei, uczestnik ŚDM, oprócz plecaka otrzymał również ornat.  - Wręczono go nam przed Mszą św. z papieżem. To jest też dla mnie cenna pamiątka. Do tej pory drugi raz go jeszcze nie założyłem. Jest on bardzo skromny. Z tył ma logo ŚDM a z przodu - krzyż, też w kolorach tych dni - dodał ks. Tomasz.

  Uczniowie wypełnili szczelnie dom kultury   ŚDM
  Uczniowie wypełnili szczelnie dom kultury
  Andrzje Capiga /Foto Gość
  Wychodząc z domu kultury, każdy uczeń mógł ze sobą zabrać książeczkę o miłości ze wstępem papieża Franciszka i świadectwami wiernych.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: PYSZNICA, ŚDM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół