• facebook
 • rss
 • Żeby były miłe Bogu

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 11.09.2016 17:33

  Pierwsze Dekanalne Święto Rodziny odbyło się w Nowej Dębie.

  Obchodzono je pod hasłem „Pan światłem i zbawieniem moim: kogóż mam się lękać?”. Święto rozpoczęła Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył bp Edward Frankowski.

  - Matka Boża Królowa Polski pragnie, by wszystkie polskie rodziny były miłe Bogu. By w tych rodzinach panowała miłość, zgoda, uczciwość i wierność. Temu celowi służy Święto Rodziny, które w nowodębskim dekanacie jest obchodzone po raz pierwszy. Chcemy je przeżywać z Maryją, matką Miłosierdzia - powiedział biskup.

  Po Eucharystii ruszyła procesja rodzin z relikwiami polskich świętych i błogosławionych, w tym bł. Honorata Koźmińskiego.

  - Relikwie bł. Honorata Koźmińskiego przybyły do nas 5 września z sprawą dwóch sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, które wstąpiły do zgromadzenia założonego przez tego właśnie błogosławionego - wyjaśnił proboszcz parafii MBKP w Nowej Dębie ks. Mieczysław Wolanin.

  Rodziny niosły relikwie świętych i błogosławionych   Święto Rodziny
  Rodziny niosły relikwie świętych i błogosławionych
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Rodziny przeszły ulicami miasta do kościoła Podwyższenia Krzyża. Tam odbyła się konferencja pt. „Moja nie - Święta rodzina” prowadzona przez o. Tomasz Nowaka, przeora łódzkiego klasztoru ojców dominikanów.

  Na I Dekanalne Święto przybył także nowy diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Tomasz Cuber. -  Zasadniczy cel jaki przed sobą postawiłem to towarzyszenie rodzinom w tych trudnych czasach, szczególnie młodym małżeństwom. By czuli, że mają w kimś oparcie. Będę więc starał się mobilizować do tego zadania wszystkich księży i proboszczów - przyznał ks. Tomasz Cuber.

  Eucharystii przewodniczył bp Edward Frankowski   Święto Rodzin
  Eucharystii przewodniczył bp Edward Frankowski
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Święto Rodziny zakończył piknik, podczas którego z piosenkami zaprezentowała się grupa neokatechumenalna z Tarnobrzega. Były także gry i zabawy dla dzieci. Organizatorami święta, nad którym honorowy patronat sprawował bp Krzysztof Nitkiewicz, były obie nowodębskie parafie, SOK oraz KCPR.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Święto rodziny

  Święto rodziny

  WIARA.PL DODANE 11.09.2016

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół