• facebook
 • rss
 • Pątnicy w drodze do Sulisławic

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 07.09.2016 13:23

  Blisko trzystu pielgrzymów wyruszyło w pieszej pielgrzymce z Sandomierz do Sulisławic.

  Jest to już 13 pielgrzymka, która jest kontynuacją przedwojennego pieszego wędrowania mieszkańców Sandomierza do maryjnego sanktuarium.

  Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w katedrze sandomierskiej, którą sprawowali kapłani z miejscowych parafii, którzy wraz ze zgromadzonymi pielgrzymami wyruszyli na pielgrzymią trasę.

  W tym roku na trasę pielgrzymkową wyruszyło blisko 300 pątników. Pośród pątników było wielu ludzi młodych z sandomierskich szkół w tym uczniowie szkoły katolickiej.

  Na wędrówkę pielgrzymów pobłogosławił bp Krzysztof Nitkiewicz, który życzył pątnikom duchowego odrodzenia i pełnego zawierzenia swoich trosk maryjnemu orędownictwu.

  Młodzi pielgrzymi   Młodzi pielgrzymi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa grupa porządkowych oraz zespół medyczny. Śpiew prowadzi sandomierska grupa muzyczna.

  Pielgrzymi z Sandomierza mają do pokonania trzydziestokilometrową trasę, by dotrzeć do sulisławskiwego sanktuarium w godzinach popołudniowych. Całość pielgrzymki zakończy Msza św. w sanktuarium o godz. 18.00 oraz procesja różańcowa i Apel Maryjny w u tronu Bolesnej Matki. Historia wędrowania do sanktuarium w Sulisławicach sięga lat przedwojennych i jest związana z osobą bł. ks. Antoniego Rewery. Tradycję pielgrzymowania do Sulisławic po kilkudziesięciu latach przerwy reaktywował ks. Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii św. Pawła. Grupie pielgrzymów przewodzi ks. Ks. Krzysztof Kwiatkowski wraz z ks. Arturem Manelskim SAC i ks. Leszkiem Chamerskim.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół