• facebook
  • rss
  • Pątnicy w drodze do Sulisławic

    ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

    dodane 07.09.2016 13:23

    Blisko trzystu pielgrzymów wyruszyło w pieszej pielgrzymce z Sandomierz do Sulisławic.

    Jest to już 13 pielgrzymka, która jest kontynuacją przedwojennego pieszego wędrowania mieszkańców Sandomierza do maryjnego sanktuarium.

    Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w katedrze sandomierskiej, którą sprawowali kapłani z miejscowych parafii, którzy wraz ze zgromadzonymi pielgrzymami wyruszyli na pielgrzymią trasę.

    W tym roku na trasę pielgrzymkową wyruszyło blisko 300 pątników. Pośród pątników było wielu ludzi młodych z sandomierskich szkół w tym uczniowie szkoły katolickiej.

    Na wędrówkę pielgrzymów pobłogosławił bp Krzysztof Nitkiewicz, który życzył pątnikom duchowego odrodzenia i pełnego zawierzenia swoich trosk maryjnemu orędownictwu.

    Młodzi pielgrzymi   Młodzi pielgrzymi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa grupa porządkowych oraz zespół medyczny. Śpiew prowadzi sandomierska grupa muzyczna.

    Pielgrzymi z Sandomierza mają do pokonania trzydziestokilometrową trasę, by dotrzeć do sulisławskiwego sanktuarium w godzinach popołudniowych. Całość pielgrzymki zakończy Msza św. w sanktuarium o godz. 18.00 oraz procesja różańcowa i Apel Maryjny w u tronu Bolesnej Matki. Historia wędrowania do sanktuarium w Sulisławicach sięga lat przedwojennych i jest związana z osobą bł. ks. Antoniego Rewery. Tradycję pielgrzymowania do Sulisławic po kilkudziesięciu latach przerwy reaktywował ks. Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii św. Pawła. Grupie pielgrzymów przewodzi ks. Ks. Krzysztof Kwiatkowski wraz z ks. Arturem Manelskim SAC i ks. Leszkiem Chamerskim.

     

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół