• facebook
 • rss
 • Nowa odsłona KSZO

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 05.09.2016 19:08

  Na hali przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu zaprezentowano drużynę siatkarek na nowy sezon w Orlen Lidze.

  Podczas gali inaugurującej przygotowania do nowego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie klub KSZO Ostrowiec SA zaprezentował 15 zawodniczek, które będę walczyły w tym sezonie w barwach pomarańczowo-czernych.

  Oprawa artystyczna imprezy była iście mistrzowska i pełna niespodzianek. Najpierw zebranych kibiców, gości i sympatyków ostrowieckiej siatkówki przywitały efektownym show tancerki ze Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego „3 Your Mind” i młoda ostrowiecka piosenkarka Anna Loranty. Zgromadzeni w hali mogli podziwiać także efektowne pokazy muzyczno-laserowe zaprezentowane przez DJ Gomeza.

  Następnie kibice mogli dowiedzieć się kilka szczegółów o każdej zawodniczce z krótkiego filmiku prezentowanego na telebimie. Było to spore ułatwienie dla fanów siatkówki, bo przypomnijmy, że kadra ostrowieckiej drużyny została gruntownie przemeblowana.

  Ewelina Polak   Ewelina Polak ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po prezentacji przy gromkich brawach każda z zawodniczek otrzymywała koszulkę z własnym numerem z rąk Tomasza Półgrabskiego, prezesa Zarządu KSZO Ostrowiec SA.

  Kibice mogli poznać osiem nowych siatkarek, które od nowego sezonu zagrają w ostrowieckich barwach. Są to atakujące: pochodząca z Trynidadu i Tobago Delicia Pierre i Joanna Kapturska, środkowe Albanka Sava Thaka, Paulina Stroiwąs i reprezentująca już KSZO w przeszłości Magdalena Soter (powrót po dwóch latach), przyjmująca Zuzanna Czyżnielewska oraz libero Kamila Colik i Olga Pauliukouskaya.

  Na scenie zaprezentowały się też rozpoczynające drugi sezon w KSZO: Roksana Brzóska, Ewelina Polak, Dorota Ściurka, Paulina Szpak i Julia Piotrowska oraz dwie wychowanki włączone do kadry pierwszego zespołu – Joanna Ciesielczyk i Zuzanna Urbańska.

  Na stanowisku fizjoterapeuty Daniela Walendę zastąpiła kielczanka Mariola Bucka. Trenerski team został bez zmian. Drużyną pokieruje trener Dariusz Parkitny, drugim trenerem pozostał Rafał Dytkowski, statystykę będzie prowadził nadal Piotr Brodawka a kierownikiem drużyny pozostał Roman Kowalski.

  – Jak można było zobaczyć w zespole jest sporo nowych twarzy. Zdecydowanie zespół jest wyższy, bazujemy także na naszym doświadczeniu zdobytym w Orlen Lidze w poprzednich sezonach i chcemy stworzyć dobrą drużynę, która powalczy o dobre miejsce. Mogę powiedzieć, że zespół jest pracowity, ambitny i solidny. Na razie ćwiczymy ustawienia szóstkowe i zgrywamy się. Jeśli się nie przydarzą jakieś poważne kontuzje będziemy naprawdę dobrą ekipą – podkreślał Dariusz Parkitny, trener.

  Kapitan Dorota Ściurka   Kapitan Dorota Ściurka ks. Tomasz Lis /Foto Gość – Na oczątku każdego sezonu sportowego każdy ma jakieś marzenia. Naszym jest to, aby wygrywać mecze i osiągnąć wysoką lokatę na końcówce. Pracujemy na to naprawdę solidnie i ciężko. Chcemy walczyć o każdy punkt, set i mecz, jeśli to wypełnimy to będzie naprawdę dobrze – podkreślała Dorota Ściurka, kapitan zespołu. – Jestem w tej drużynie od roku. Teraz doszło kilka naprawdę dobrych dziewczyn, które wzmocniły nasz zespół. Obecnie jest czas na zgranie i przygotowania do nowego sezonu. Nasz szanse oceniam na środek tabeli – mówiła Ewelina Polak. – Patrzę na tę drużynę z uśmiechem i optymizmem, bo są tutaj bardzo pozytywne dziewczyny i nasza drużyna przyciąga. Jest naprawdę fajna atmosfera przyjaźni i spokoju. Oczywiście, że celujemy w tabeli jak najwyżej, ale sezon zweryfikuje naszą drużynę ale i całą Orlen Ligę – dodała Roksana Brzóska.

  - Jest takie powiedzenie, że jeden człowiek może zepsuć cały zespół, ale jeden człowiek nie może stworzyć zespołu. Zespół, który mieliśmy przyjemność zaprezentować to efekt pracy naszego ostrowieckiego teamu. Jest to sukces ludzi naprawdę oddanych siatkówce. Myślę, że za szybko, aby mówić już o jakiś konkretnych planach na miejsce w tabeli. Zweryfikuje to czas i kolejne mecze. Zespół jest mocny więc i wyniki mogą być dobre. Chcemy stworzyć w Ostrowcu modę na siatkówkę i ze sportu uczynić nośnik marketingowy dla miasta. Oczekujemy na dobrą współpracę z samorządem, lokalnymi firmami i sponsorami. Wspólny wysiłek na pewno przyniesie dobre efekty i wyniki – podkreślał Tomasz Półgrabski, prezes Zarządu KSZO Ostrowiec SA.

  Siatkarski team z Ostrowca   Siatkarski team z Ostrowca ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół