• facebook
 • rss
 • Wasz trud nie idzie na marne

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 04.09.2016 12:52

  Ruch Domowego Kościoła podsumował wakacyjne turnusy rekolekcyjne i wyznaczył zadania na nowy rok formacji.

  Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Dzień Wspólnoty przyjechały rodziny, które tworzą parafialne Kręgi Domowego Kościoła oraz animatorzy tego ruchu. Towarzyszyli im młodzi z Ruchu Oazowego.

  Wspólnej Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, koncelebrując ją razem z kapłanami posługującymi we wspólnotach oazowych.

  Podczas homilii bp Nitkiewicz wskazał na potrzebę modlitwy, która nie tylko wyprasza u Boga siłę do pokonywania różnych wyzwań ale także rozpala miłość i pozwala dostrzec drugiego człowieka. Kaznodzieja przywołał jako przykład Matkę Teresę z Kalkuty i założone przez nią zgromadzenie, gdzie modlitwa, szczególnie adoracja Najświętszego Sakramentu, stanowi punkt wyjścia w działalności charytatywnej. – Dzięki temu żaden trud nie idzie na marne ale zespolony z ofiarą Chrystusa staje się zaczynem czegoś lepszego i piękniejszego – podkreślił biskup. Na zakończenie liturgii Mszy św. główny celebrans powierzył animatorom mandat misyjny do głoszenia Dobrej Nowiny.

  Następnie w zawichojskim kościele rektoralnym pw. Św. Jana Chrzciciela odbyła się „Godzina świadectwa”, podczas której uczestnicy wakacyjnych oaz opowiadali o osobistych przeżyciach spotkania z Jezusem podczas letnich rekolekcji z Bogiem.

  Podczas wspólnego spotkania bp Nitkiewicz poinformował wspólnoty oazowe o mianowaniu na funkcję moderatora diecezjalnego ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego i podziękował za dotychczasową posługę ks. Markowi Kulińskiemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół