• facebook
 • rss
 • 149 książek w wakacje!

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 26.08.2016 12:52

  Miłosz Statuch udowodnił, że opinie o młodzieży nie lubiącej czytać są mocno krzywdzące.

  Chłopiec, będący czytelnikiem Filii Bibliotecznej w Dąbrowicy, podlegającej Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi w Baranowie Sandomierskim, w ciągu dwóch letnich miesięcy wypożyczył – i jak zapewnia – przeczytał 149 książek! Miłosz został prawdziwym rekordzistą nie tylko w swojej kategorii wiekowej (klasy IV-VI szkoły podstawowej), ale we wszystkich. Nieco mniejszy, ale równie imponujący wynik osiągnęła Emilka Bożek (w kategorii przedszkolaków), która przeczytała 131 książek oraz Kornelia Dobosz (w kategorii uczniowie klas I-III), mająca na swoim koncie 94 wypożyczenia.

  Biblioteka w Dąbrowicy po raz czwarty zorganizowała dla dzieci konkurs „Najlepszy Czytelnik Wakacji 2016”. O zwycięstwie naturalnie decydowała liczba wypożyczonych i przeczytanych książek.

  Miłą niespodziankę placówka przygotowała również dla stałych uczestników wakacyjnych zajęć prowadzonych przez panie bibliotekarki. Dzieci czytały książki oraz, wykorzystując różne techniki, wykonywały prace plastyczne inspirowane przeczytanymi opowieściami. Nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor MGOK w Baranowie Sandomierskim Renata Domka. Podkreśliła przy tym, że książki pozwalają na odbywanie podróżny nawet w najbardziej odległe zakątki świata bez konieczności opuszczania domu. 

  W drugiej części spotkania z racji obchodzonego ,,Roku Henryka Sienkiewicza", dzieci miały okazję poznać życie i twórczość noblisty. Ponieważ nie mogło obyć się bez plastycznych zabaw, uczestnicy spotkania po wysłuchaniu opowieści o książce „W pustyni i w puszczy wykonali zakładki do książek, na których obowiązkowo musieli się znaleźć główni bohaterowie powieści.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół