• facebook
 • rss
 • Wariant W5

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 25.08.2016 12:55

  Po lipcowych konsultacjach dotyczących planu budowy obwodnicy Tarnobrzega, powstał kolejny wariant przebiegu trasy.

  Jest to już ostateczny projekt, który urząd miasta skierował do krakowskiej firmy mającej opracować Program funkcjonalno-użytkowy dla inwestycji: „Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega”.

  O zaletach i wadach nowego planu mówił podczas konferencji prezydent miasta Grzegorz Kiełb. – Droga obwodowa przez działki przejść musi, ale staramy się zminimalizować przebieg trasy przez ten teren – mówił G. Kiełb. Obwodnica bowiem będzie przebiegać przez Rodzinne Ogrody Działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” oraz „Siarkowiec”. Jak poinformował prezydent, w tej sprawie spotkał się z prezesami wspomnianych ogrodów 12 sierpnia. – Wiadomo, że każdy przebieg obwodnicy przez działki nie spotka się z aprobatą działkowców, którzy sytuację rozumieją, niemniej wyrazili swoje negatywne opinie – informował prezydent.

  W sumie w związku z budową drogi obwodowej zostanie wyburzonych ok. 60 altan i jeden dom mieszkalny. Część właścicieli działek, domu jednorodzinnego wystąpiło już z wnioskami o wywłaszczenie. Ponieważ wielu działkowców chciałoby nadal móc uprawiać ogródki, dlatego miasto prowadzi  rozmowy z właścicielami gruntów położonych blisko ogrodów „Związkowiec” i „Kamionka” w sprawie ich wykupu i przekazania Polskiemu Związkowi Ogrodów Działkowych. Wywłaszczeni właściciele zainteresowani posiadaniem ogródków będą mogli otrzymać działki na tych terenach.  

  Przyjęty do dalszych prac wariant W5 stanowi połączenie przedstawionych na lipcowym spotkaniu z mieszkańcami miasta wariantów W3 i W4. Początek trasy będzie włączał się w ul. Sikorskiego na wysokości stacji paliw lub myjni. Następnie ma przebiegać przez obszar z zabudową jednorodzinną i ogrodów działkowych, gdzie skrzyżuje się z ul. Gruntową oraz ul. Orła, po czym kierując się na południe, idąc przez tereny rolne, ominie spory kompleks ogródków działkowych. Dalsza trasa będzie wiodła tak jak w wariancie W4, czyli wzdłuż ul. 12 Października na zachód, przez ogródki znajdujące się w pobliżu garaży na Kamionce i później na północ wzdłuż linii kolejowej. Koniec obwodnicy przewidziany jest przy rondzie na ul. Warszawskiej przy Tarnobrzeskim Parku Technologicznym na os. Zakrzów, gdzie ma przebiegać planowana trasa S74.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół