• facebook
 • rss
 • Prosta a niezwykła

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 19.08.2016 21:45

  - To jest czas Bożego miłosierdzia - powiedziała Ewa Czaczkowska, autorka biografii o św. s. Faustynie.

  Ewa Czaczkowska powiedziała to podczas spotkania z czytelnikami w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecny był również proboszcz parafii św. Józefa ks. Franciszek Grela. Ewa Czaczkowska jest pisarką, autorką takich bestsellerów jak „Siostra Faustyna. Biografia świętej”, „Cuda św. Faustyny”, „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał kościół do kultu Bożego Miłosierdzia” czy „Kardynał Wyszyński. Biografia innych”.

  Dlaczego autorka zainteresowała się właśnie św. Faustyną i Bożym miłosierdziem w szczególności? - Jest to związane z moimi osobistymi poszukiwaniami duchowości. Ponadto św. Faustyna odegrała bardzo ważną rolę w moim życiu. To była połowa lat 90. Zaczęłam jeździć do miejsc związanych z życiem świętej, na przykład do Świnic Warckich, Warszawy na ul. Żytnią, gdzie znajduje się klasztor, do którego wstąpiła św. Faustyna czy Łagiewnik. Czytałam też „Dzienniczek” oraz poznawałam ludzi, w których życiu s. Faustyna odegrała ważną rolę - powiedziała Ewa Czaczkowska.

  Spotkanie z czytelnikami   Spotkanie z czytelnikami Andrzej Capiga /Foto Gość

  Książka „Siostra Faustyna. Biografia świętej” jest dla ludzi, którzy jeżdżą śladami tej świętej; opisane są w niej wszystkie miejsca, gdzie św. Faustyna mieszkała czy tylko była. - Poznawałam te miejsca, zapoznałam się z ponad stu wspomnieniami, przede wszystkim sióstr zakonnych oraz jej rodziny, korzystałam też zachowanych klasztornych kronik - wylicza autorka.

  Jaki obraz świętej wyłania się z kart jej książki? - Była to normalna osoba, przechadzająca się ul. Smolną w Warszawie w 1924 roku. Tą samą, którą sama się teraz przechadzam. Z drugiej strony bogata w mistyczne życie, które się w niej rozwijało. Była niezwykle silną osobowością, mocno stąpającą po ziemi. Inteligentna mimo słabego wykształcenia. Cierpiała fizycznie i moralnie - mówiła Ewa Czaczkowska.

  Po spotkaniu można było kupić biografię św. Faustyny, która ukazała się pod patronatem medialnym „Gościa Niedzielnego”.

  Bestsellery o świętych   Bestsellery o świętych Andrzej Capiga /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół