• facebook
 • rss
 • U stóp bł. Wincentego

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 09.08.2016 16:50

  - Tylko takie życie, przeniknięte ufnością w Boże Miłosierdzie, ma smak i daje człowiekowi szczęście. Wasze pielgrzymowanie do Jasnej Góry stwarza wiele okazji, żeby tego doświadczyć. Potrzebne jest jednak światło wiary - powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz.

  W połowie pątniczej trasy pielgrzymów stalowowolskich odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz. Dnia 8 sierpnia, na placu przed świątynią opactwa cysterskiego w Jędrzejowie z wystawionymi relikwiami bł. Wincentego Kadłubka biskup sprawował Mszę św. dla prawie 900 pątników i licznych gości..

  Na początku Mszy św. słowa przywitania do pielgrzymów skierował ojciec opat Edward Kazimierz Stradomski. Przypomniał osobę bł. Wincentego Kadłubka, który łączy Ziemię Sandomierską i klasztor w Jędrzejowie.

  Biskup Sandomierski mówił w kazaniu, że wielu ludzi zamyka się dzisiaj w wirtualnym świecie budowanym na przesłankach ateistyczno-liberalnej ideologii oraz przy pomocy nowych technologii.

  Dla niektórych bardziej realny jest świat gier komputerowych, chociażby popularny Pokemon go i przekazy medialne, niż odniesienia rodzinne, religijne czy zawodowe.

  - Następuje niebezpieczna, wręcz destrukcyjna fuzja tego co wirtualne i tego co, istnieje naprawdę. Tymczasem święci, jak wspominany dzisiaj w liturgii św. Dominik i mnich jędrzejowskiego klasztoru bł. Wincenty Kadłubek, mówią nam, że o wiele piękniejsze jest życie w realnym świecie, mierzenie się z jego problemami i z własną słabością. Tylko takie życie, przeniknięte ufnością w Boże Miłosierdzie, ma smak i  daje człowiekowi szczęście. Wasze pielgrzymowanie do Jasnej Góry stwarza wiele okazji, żeby tego doświadczyć. Potrzebne jest jednak światło wiary - podkreślał bp K. Nitkiewicz.

  Na zakończenie Eucharystii biskup podziękował pielgrzymom za podjęcie trudów pielgrzymki i pobłogosławił uczestników liturgii relikwiami bł. Wincentego Kadłubka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół