• facebook
 • rss
 • Tylko dla wytrwałych

  dodane 06.08.2016 15:14

  Ekstremalny bieg z przeszkodami.

  Na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli uczestniczyło w „Runmageddon Games” co najmniej 70 osób, przede wszystkim młodych mężczyzn. Były to zawody sprawnościowe rozgrywane w formie dwuosobowych pojedynków na 200-metrowym torze, na którym znalazło się 10 wymagających przeszkód. Stalowowolska impreza została rozegrana w ramach Ligi „Runmageddon Games”, która na koniec 2016 r. wyłoni najsprawniejszego Polaka.

  Stalowa Wola była gospodarzem pierwszej takiej imprezy na Podkarpaciu. - Zawody w formule „Games” adresowane są do osób lubiących rywalizację i chcących sprawdzić swoją siłę, Równia pochyła   Ekstremalne zawody
  Równia pochyła
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  szybkość, skoczność i wytrzymałość. Formuła ta łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego, jak i treningu siłowego. Wymaga od zawodników niesamowitej sprawności połączonej z dużą szybkością, ponieważ o zwycięstwie w tych zawodach często decydują ułamki sekund - wyjaśnia Marcin Dulnik, rzecznik prasowy „Runmageddon”. Uczestnicy „Runmageddonu Games” w Stalowej Woli pokonywali między innymi wysokie ściany, czołgali się pod zasiekami, nosili bele drewna i wiadra z piaskiem oraz wspinali się po linach. Na pokonanie toru przeszkód panowie mieli 5 minut, a panie - 7.

  Marian Sobierajski w tego rodzaju biegach startuje już po raz piąty. Na razie jest drugi w ogólnej Siła też się przydała   Ekstremalne zawody
  Siła też się przydała
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  klasyfikacji. - Było ciężko, najgorzej podczas wchodzenia pod górę z kanistrami. Na tej przeszkodzie straciłem dużo czasu, ponad 30 sekund i dlatego nie wiem, czy się zakwalifikowałem do ćwierćfinału. Co decyduje o końcowym sukcesie? Wytrzymałość - zapewnia pan Marian.

  - Stopień trudności toru rósł z każdą rundą. Nikt nie mógł liczyć na taryfę ulgową - dodaje Paweł Sala, dyrektor „Runmageddon Games” w Stalowej Woli. Przerwy między zawodami wypełnił się pokaz tańca „Twerk”. Była też mała gastronomia oraz masażysta i fizjoterapeuta z nowoczesnymi urządzeniami do stymulacji mięśni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • gość
   16.01.2018 16:01
   Mamy się stawić na demonstracji pro-life, kiedy Watykan honoruje najwyższym odznaczeniem aktywną aborcjonistkę i jeszcze haniebnie się tłumaczy?
  • gut
   16.01.2018 16:04
   Łono matki czy Abrahama :-)
  • Matka
   16.01.2018 22:55
   O super mimo żałoby nałożę coś jasnego pozdrawiam
  • gosć
   17.01.2018 08:39
   NIe czepiajcie się Środy. Wszak zwolennicy aborcji dostają medale w Watykanie.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół