• facebook
 • rss
 • Domarski jak na Wembley

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 05.08.2016 23:18

  Otwarcie nowego boiska w Stalowej Woli.

  Mecz „Orły Górskiego” kontra samorządowcy uświetnił oddanie do użytku nowego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Boisko znajduje się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej.

  Wśród orłów zagrali m.in. Jan Domarski, Leszek Ćmikiewicz, Jerzy Kraska, Ryszard Milewski, Zygmunt Kalinowski czy Włodzimierz Ciołek. Kierownikiem drużyny był Dariusz Górski, syn Kazimierza Górskiego. Ich przeciwnikami byli samorządowcy, w tym prezydent miasta, przewodniczący Rady Miejskiej oraz starosta stalowowolski. Orły wygrały aż 12:2. Dla miejscowych bramki zdobyli Lucjusz Nadbereżny (z karnego) oraz Zygmunt Cholewiński z podania wójta Zaleszan Pawła Gardego. Jako główny sędziował Tomasz Kiszka, a na linii - poseł Rafał Weber.

  Orły i samorządowcy   Otwarcie boiska
  Orły i samorządowcy
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Wydarzeniu towarzyszył Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, w którym rywalizowało 6 drużyn. W finale „San” Kłyżów wygrał z Stal II Stalowa Wola (1:0 po dogrywce). – Otwarcie nowego boiska jest konsekwencją nowej polityki miasta, tworzenia profesjonalnych i przyjaznych obiektów do uprawiania sportu w Stalowej Woli – podkreślił Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

  Z inicjatywy samorządu inwestycję rozpoczęto latem ubiegłego roku. Pełnowymiarowe boisko (100 x 66 m)  ulokowano w miejscu starego boiska żużlowego. Inwestycja, która kosztowała prawie 3 mln zł (około 1 mln dofinansowania z MSiT), polegała m.in. na wykonaniu sztucznej nawierzchni i oświetlenia, drenażu terenu i ogrodzenie go.

  Wchodzą Orły   Otwarcie boiska
  Wchodzą Orły
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  – Boisko będzie dostępne dla wszystkich miłośników sportu i o każdej porze, także zimą. Jest dostosowane do standardów FIFA, więc może też być używane do rozgrywania meczów ligowych. Chęć skorzystania wyraziły zarówno kluby z Podkarpacia, jak i z województw lubelskiego i świętokrzyskiego – powiedział Robert Nowak, dyrektor MOSiR w Stalowej Woli.

  Impreza odbywała się pod honorowym patronatem ministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego, który też boisko otworzył. Poświęcił zaś dziekan stalowowolski ks. Krzysztof Kida.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół