• facebook
 • rss
 • Nieście radość wiary

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 04.08.2016 11:30

  Wyruszyła 33. Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę.

  W ciągu 9 dni 678 pątników (w tym 21 kapłanów, 7 kleryków i diakonów oraz 2 siostry zakonne) pokona 270 km, przechodząc przez 11 miejscowości. Dyrektorem tegorocznej pielgrzymki, która przebiega pod hasłem „ Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, jest ks. Dominik Bucki a ojcem duchownym – ks. Michał Mierzwa.

  Zanim jednak pątnicy wyruszyli na Jasną Górę, wcześniej uczestniczyli w Eucharystii w bazylice konkatedralnej w Stalowe Woli, którą sprawowało 30 księży a przewodniczył bp Edward Frankowski, twórca stalowowolskiej pieszej pielgrzymki. – Będziemy modlić się do Matki Bożej, by owoce ŚDM były jak najobfitsze, byśmy realizowali to, do czego zachęcał nas papież Franciszek. Abyśmy mieli w sobie życzliwość i radość wiary i zanosili ją do środowisk, gdzie mieszkamy i pracujemy. Chrześcijaństwo to bowiem radosna religia a Ewangelia – radosna nowina. Zostawmy więc za sobą lenistwo i kanapowe życie – nawoływał biskup.

  Ponieśli radość wiary   Stalowowolska pielgrzymka
  Ponieśli radość wiary
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Ks. Dominik Bucki zachęcał tych, którzy fizycznie nie idą w pielgrzymce, by wsparli pątników duchowo i odwiedzali ich, w miarę możliwości, podczas całej wędrówki. Podziękował też za pomoc w organizacji pielgrzymki wszystkim ludziom dobrej woli, w tym szczególnie strażakom z OSP w Dąbrowicy pod dowództwem Tadeusza Brzozowskiego. – Te 9 dni może zaważą na kolejnych dniach, miesiącach i lata naszego dalszego życia. Podczas tej pielgrzymki przypomnimy sobie, iż podpisaliśmy szczególną umowę z Panem Bogiem i Matką Najświętszą – powiedział dyrektor pielgrzymki.

  Każdy pątnik otrzymał "Certyfikat Pielgrzyma", do którego można było wpisać swoją intencję pielgrzymkową. Pan Janusz idzie w pielgrzymce po raz pierwszy. – Sytuacja jest wyjątkowa. Moja mama dostała udaru i jest częściowo sparaliżowana. Idę w intencji jej wyzdrowienia – wyjawił. Dla Izy, tegorocznej maturzystki, to też pierwsza pielgrzymka. – Chcę podziękować za zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia do Krakowa – powiedziała Iza.

  Młodzież z Dzikowca   Stalowowolska pielgrzymka
  Młodzież z Dzikowca
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  30 kilometrowy odcinek ze Stalowej Woli do Tarnobrzega pokona również 50. osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Dzikowcu, którzy idą w intencji szybkiej kanonizacji Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła, patrona tej szkoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół