• facebook
 • rss
 • Święto żony i męża

  Marta Woynarowska

  dodane 14.07.2016 17:38

  Obchodzimy Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, ale nie świętujemy już Dnia Męża i Żony.

  – W kalendarzu jest wiele ustanowionych dni, w których obchodzimy czasami nieco dziwne lub wręcz kontrowersyjne święta. Tymczasem  okazuje się, że brakuje tak ważnego dla bardzo wielu ludzi Dnia Męża i Żony – zauważa Rafał Szczypta. – Taki dzień może pełnić rolę święta małżonków, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej trwać do końca życia. 

  Obchody Dnia Męża i Żony zaproponowali nie tylko wiernym z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, ale wszystkim mieszkańcom miasta Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. – Chciałbym rozpocząć, a właściwie zachęcić do kontynuowania świętowania Dnia Męża i Żony. W ubiegłym roku bowiem po raz pierwszy obchody Dnia Męża i Żony odbyły się m.in. w Tarnobrzegu oraz Domaszowicach – informuje Rafał Szczypta z tarnobrzeskiej Rady Rycerzy Kolumba. – Naturalnie inicjatorzy podkreślają, że najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście. Prawdziwy i trwały związek kobiety i mężczyzny musi bowiem być przypieczętowany sakramentem małżeństwa, który jest początkiem nowej rodziny. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoją miłość, a także zachować wzajemną wierność.

  Plakat promujący obchody Dnia Męża i Żony   Plakat promujący obchody Dnia Męża i Żony Archiwum Rycerzy Kolumba

  Inicjatorzy obchodów Dnia Męża i Żony podpowiadają, jak można je świętować. – Chodzi o to, by w tym wyjątkowym dniu małżonkowie odnosili się do siebie szczególnie ciepło i przeżyli go najlepiej jak potrafią. My wspólnie z żoną zaczęliśmy go od złożenia sobie życzeń. Potem były drobne, ale  miłe upominki, kwiaty dla żony i słodycze, a wieczorem wspólna modlitwa – wyjawia Rafał Szczypta. – Niestety nie udało się nam pójść na spacer, gdyż miałem pilny wyjazd w sprawie Rycerzy Kolumba w Nowej Dębie. Ale zamierzamy nadrobić to w najbliższym czasie – dodaje.

  Wybór daty 13 lipca nie jest przypadkowy. Tego dnia bowiem złożyli sobie przysięgę małżeńską Zeli i Ludwika Martin, rodzice Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół