• facebook
 • rss
 • Bez ratusza

  Andrzej Capiga

  dodane 14.07.2016 15:56

  Zaczyna się wielki program rewitalizacji Rozwadowa.

  - Dziś właśnie rusza konkurs dotyczący zagospodarowania całego rozwadowskiego rynku z uwzględnieniem układu komunikacyjnego oraz wyglądu i kolorystyki kamienic. Mamy nadzieję, iż ta do tej pory zapomniana, najstarsza dzielnica Stalowej Woli stanie się jednym z głównych placów miasta - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Miasto czeka na konkursowe oferty do 26 września. 10 października nastąpi jego rozstrzygnięcie i otwarta zostanie pokonkursowa wystawa, by zapoznać mieszkańców z projektem zagospodarowania Rozwadowa. Konsultacje z nimi potrwają do 31 stycznia 2017. Roboty fizyczne powinny się rozpocząć w 2018 r.  Autor najlepszego projektu otrzyma 50 tys. zł nagrody.

  Odnowa rozwadowskiego rynku jest powiązana z rewitalizacją całej Stalowej Woli, która znalazła się w gronie 20 samorządów, wybranych spośród 200, które przedstawiły najlepsze projekty takiej odnowy. Programy unijne zapewnią pieniądze na zagospodarowanie otoczenia rynku, w tym drogi i chodniki, zieleń i główną jego płytę. Elewację kamienic będą musieli sfinansować ich właściciele. Zlikwidowana będzie autobusowa zajezdnia, a w jej miejsce postawione zostaną przystanki MKS. Wszystkie prace budowlane będą musiały być uzgadniane z konserwatorem zabytków, ponieważ rynek, jako obiekt architektoniczny, uznawany jest jako zabytek.

  Klasztor. Rok 1930   Rewitalizacja Rozwadowa
  Klasztor. Rok 1930
  MR w Stalwoej Woli

  - Nie planujemy jednak odbudowy ratusza. Brak na to pieniędzy. W zamian, w miejscu, gdzie dawnej ratusz stał, postawimy na przykład jego makietę lub same fundamenty - zapewnił prezydent. Na rewitalizację Rozwadów otrzyma 3 mln zł z ministerstwa rozwoju. Koszt tego zadania nie powinien przekroczyć 10 mln zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół