• facebook
 • rss
 • Pod skrzydłami Archanioła

  Andrzej Capiga

  dodane 14.07.2016 14:12

  Powiatowe Święto Policji w Stalowej Woli. Pierwszy raz ze sztandarem.

  W Powiatowej Komendzie Policji w Stalowej Woli pracuje prawie 200 funkcjonariuszy. Podczas swojego święta 54 z nich otrzymało awans na wyższy stopień. –  Wśród nich dwóch zostało w ten sposób nagrodzonych przedterminowo za wzorowe wykonywanie służbowych obowiązków, jeden zaś został mianowany na pierwszy stopień oficerski.  Zastępca komendanta powiatowego policji w Stalowej Woli mł. insp. Jacek Iracki otrzymał srebrny medal Za Długoletnią Służbę a asp. szt. Grzegorz Surowiec – odznakę Zasłużony Policjant – powiedział rzecznik prasowy PKP w Stalowej Woli asp. szt. Andrzej Walczyna.

  Stalowowolscy policjanci świętowanie rozpoczęli od uczestnictwa w Mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej. Tutaj oddali się pod opiekę swojego patrona Św. Michała Archanioła. – Św. Michał Archanioł patronuje policji w jej jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Stąd uzasadnione jest przeżywanie tego święta; wspominanie tego co dobre, piękne i chwalebne. Policjanci to osoby, które poszły drogą powołania w służbie obywatelom i ojczyźnie. Pragniemy dziś dziękować za dar każdego dobra, które się stało naszym udziałem dzięki wam. W swojej pracy nie bójcie się egzekwować prawo, do czego zostaliście powołani – zwrócił się do policjantów w słowie Bożym proboszcz ks. Mieczysław Kucel.

  Asp. szt. Marek Brzeziński na posterunku   Święto policji
  Asp. szt. Marek Brzeziński na posterunku
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  W tym roku po raz pierwszy stalowowolscy policjanci mogli podczas swojego świętai zaprezentować sztandar, który otrzymali w 2015 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół