• facebook
 • rss
 • Jednoślady atakują

  Andrzej Capiga

  dodane 07.07.2016 15:25

  Nowa stacja wynajmu rowerów przy Jana Pawła II.

  Od początku kwietnia do dziś w internetowym systemie wypożyczania rowerów w Stalowej Woli zarejestrowało się około 1,8 tys. osób. Jednoślady wypożyczone były ponad 2,1 tys. razy. Największą popularnością cieszy się stacja przy ul. Staszica.

  Stalowa Wola jest 14 miastem w Polsce, które taki system wprowadziło. Pilotażowy program pt. Stalowa Wola – miasto rowerów, który pod egidą Miejskiego Zakładu Komunalnego testowany był od kwietnia br. wypadł na tyle dobrze, że rowery nie tylko nie znikną, ale sukcesywnie będą się pojawiać w kolejnych punktach miasta.

  – Ze względu na to, że mamy lato i stalowowolskie baseny przeżywają prawdziwe oblężenie, stacje rowerowa z ulicy KEN przeniesiona została w pobliże obiektów MOSiR, przy ulicy Hutniczej, obok ronda. Kolejna wypożyczalnia rowerów stanęła w okolicach hali targowej, a następna przy Alejach Jana Pawła II, na rozwadowskiej górce. Obecnie sieć systemu rowerów miejskich to sześć wypożyczalni i 60 rowerów – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. – W następnym sezonie powstaną kolejne cztery, a więc w sumie w mieście będzie dziesięć stacji rowerowych – dodała Anna Pasztaleniec.

  Oryginalna ławka z klombem...   Rowerowy program
  Oryginalna ławka z klombem...
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Wypożyczanie roweru jest bardzo proste. – Wystarczy podejść do terminalu i na klawiaturze komputera nacisnąć przycisk „Wypożycz”, zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji, a następnie podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on automatycznie zwolniony. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego – wyjaśnia Anna Kusz z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

  Obok nowej stacji rowerowej przy Alejach Jana Pawła II stanęła też oryginalna ławka z klombem wykonanym ze starego pojemnika na śmieci oraz gustowny śmietnik.

  ...i gustowny śmietnik   Rowerowy program
  ...i gustowny śmietnik
  Andrzej Capiga /Foto Gość

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół