• facebook
 • rss
 • Wakacje pod Bożym okiem

  ks. Tomasz Lis

  dodane 04.07.2016 12:14

  „Miłosierni jak Ojciec” to hasło tegorocznego roku pracy formacyjnej oraz wakacyjnych rekolekcji ruchu oazowego. Na wakacjach z Bogiem wypocznie ponad 200 młodych ludzi. Zwieńczeniem wakacyjnego czasu formacji będzie wspólne spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

  Dla wielu młodych ludzi rekolekcje oazowe to wspaniały czas, by wśród rówieśników dobrze się bawić a równocześnie przejść przez czas rekolekcji formacyjnych. Każdy dzień dotyczy innej tajemnicy różańcowej lub tematu formacyjnego. Codziennie uczestnicy rekolekcji biorą udział we wspólnej Eucharystii. Mają także możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Każdego dnia prowadzone są spotkania w grupach, które prowadzą animatorzy. Wakacje z Bogiem to także czas wspólnych wypraw w góry, w ciekawe miejsca czy po prostu aktywnego wypoczynku. Wakacyjne turnusy zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych miejscach sprzyjających wypoczynkowi oraz przeżywaniu rekolekcji. W tym roku turnusy oazowe rozpoczęły się gdy tylko przebrzmiał dzwonek kończący czas szkoły, gdyż podsumowaniem oaz będą Światowe Dni Młodzieży i te w diecezjach i spotkanie w Krakowie.

  Uczestników wakacyjnych oaz odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas spotkań z młodzieżą i formatorami zachęcał do tego, aby czas oazy był umacnianiem relacji z Panem Bogiem oraz budowaniem wspaniałych wzajemnych relacji miedzy młodymi. Biskup podkreślał, że oaza ma pomaga otworzyć szerzej serce, aby było w nim miejsce dla Boga i dla drugiego człowieka. Biskup zachęcał młodych, aby po powrocie do parafii zaangażowali się w przygotowania do ŚDM oraz zaprosił wszystkich na Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 23 lipca w Sandomierzu. Przypominał także o spotkaniu młodych z papieżem w Krakowie.

  Podczas tegorocznych turnusów dzieci i młodzież wypoczywają w ośrodkach w Ulanowie, Wisłoku Wielkim, Olchowej i Czarnej, Ruderce.  

  Oaza rekolekcyjna w Wisłoku Wielkim ma swoisty charakter ze względu na połączone ze sobą dwa stopnie: Oazę Dzieci Bożych oraz Oazę Nowej Drogi I stopnia. – Przyjechałam tu, żeby bliżej poznać Pana Boga, zaprzyjaźnić się innymi ludźmi i wypocząć. Najbardziej podobają mi się pogodne wieczory, wspólne śpiewanie i spotkania w grupach, podczas których rozmawiamy o miłości Pana Boga do każdego z nas - podkreślała Ola, jedna z uczestniczek. - Każdy dzień tutaj ma swój z góry ustalony plan. Dzień rozpoczynamy modlitwą. Następnym punktem dnia jest śpiew, wtedy to właśnie przygotowujemy pieśni na Mszę świętą. Stałym punktem dnia jest Eucharystia, która przeżywamy w duchu jednej z tajemnic różańca. W ciągu dnia jest również Szkoła Liturgii, na której uczymy się znaczenia słów, gestów i postaw liturgicznych. Namiot Spotkania to czas na rozważanie Słowa Bożego.Często wybieramy się również na wypady w Bieszczady i do licznych okolicznych cerkwi, korzystając z otaczających nas walorów przyrody. W ciągu każdego dnia mamy również sporo czasu na wspólne gry i zabawy oraz miłe spędzenie wolnego czasu – podkreślał Bartek z oazy w Czarnej.

  – W turnusach biorą udział osoby, które są zaangażowane w Ruch Światło Życie jak również takie, którzy po raz pierwszy właśnie na takich wakacyjnych wyjazdach mają do czynienia z wypoczynkiem, formacją i modlitwą - wyjaśnia ks. Marek Kuliński, diecezjalny Moderator Oazowy. – Tegoroczny temat przypomina nam o trwającym Roku Miłosierdzia i przygotowuje do ŚDM. Bardzo wiele mówimy o tym spotkaniu podczas oazowych spotkań –dodał moderator diecezjalny. Podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji będzie Dzień Wspólnoty zorganizowanym 23 lipca w Sandomierzu będący częścią obchodów Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół