• facebook
 • rss
 • Film na ŚDM

  Marta Woynarowska

  dodane 16.06.2016 13:51

  Teledysk nakręcony przez tarnobrzeskich wolontariuszy zachęca do udziału w ŚDM.

  Dwadzieścia pięć osób postanowiło wysłać z Tarnobrzegu przesłanie promujące Światowe Dni Młodzieży. Film nakręcony do utworu Jakuba Blucharza „Błogosławieni miłosierni”, będącego oficjalnym hymnem tegorocznego spotkania młodych z papieżem, można już obejrzeć w internecie. Zdjęcia kręcone były wczesnym wieczorem w niedzielę 12 czerwca.

  – Mieliśmy kilka podejść, nawet w ostatnią niedzielę spotkaliśmy się popołudniu, ale musieliśmy przełożyć zdjęcia, gdyż okazało się, że cienie, jakie rzucali występujący w filmie, zniekształcały obraz – wyjaśnia ks. Marek Kuliński, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i kierujący tarnobrzeskim komitetem ŚDM. Pomysłodawcą natomiast był ks. Radosław Koterbski, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

  – Zainspirował mnie filmik widziany na YouTube nagrany do coveru piosenki „Mad World” angielskiego zespołu Tears For Fears – mówi ks. Radosław Koterbski. – Wideo kręcone było jednak ze stacjonarnej kamery umieszczonej na dachu wysokiego budynku, my zaś postanowiliśmy wykorzystać możliwości, jakie daje współczesna technika i zdecydowaliśmy się na dron, zwłaszcza, że przy placu Bartosza Głowackiego, gdzie powstawały zdjęcia, nie ma wysokich budowli.

  Układy figur, które ilustrują przesłanie hymnu, opracowali wolontariusze. Obowiązkowo znalazł się symbol wizerunku Jezusa Miłosiernego, uśmiechnięte buźki oraz kończący film napis „ŚDM”.

  – Próby do nagrania odbywały się podczas comiesięcznych spotkań wolontariuszy w ramach przygotowań do dni młodych, które odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 – dodaje ks. Radosław Koterbski.

  Nagranie było możliwe dzięki uprzejmości Katolickiej Telewizji „Serbinów”. – Mamy na wyposażeniu drona i cały odpowiedni sprzęt, więc bardzo chętnie włączyliśmy się w przedsięwzięcie – mówi Andrzej Kasperski z KT „Serbinów”, autor zdjęć do filmu. Efekty starań uczestników i realizatorów można już obejrzeć:

  Tarnobrzeg 2016 - Hymn ŚDM Kraków
  Telewizja Serbinow

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół