• facebook
 • rss
 • Był bezkonkurencyjny!

  Marta Woynarowska

  dodane 10.06.2016 16:47

  Młodszy aspirant Grzegorz Polak okazał się najlepszym policjantem podkarpackiej drogówki.

  Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nie miał sobie równych i zwyciężył w 5 z 6 konkurencji, jakie zostały rozegrane w ramach wojewódzkich eliminacji w XXIX Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”. Zostawił daleko tyle swoich konkurentów, zajmując pierwsze miejsce w: znajomości przepisów ruchu drogowego, strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy, regulacji ręcznej ruchem na skrzyżowaniu oraz sprawnościowej jazdy motocyklem. Tylko w sprawnościowej jeździe samochodem musiał ustąpić pierwszeństwa mł. asp. Łukaszowi Bajkowi z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

  Dwa dni trwały zmagania funkcjonariuszy walczących o tytuł najlepszego „Policjanta Ruchu Drogowego” woj. podkarpackiego.

  Do zmagań stanęło 22 policjantów reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe w województwie. Rywalizacja miała wyłonić dwóch najlepszych funkcjonariuszy, którzy będą reprezentować Podkarpacie na XXIX Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” w Białymstoku.

  Pierwszego dnia zmagań funkcjonariusze drogówki w siedzibie rzeszowskiego Oddziału Prewencji w Zaczerniu musieli wykazać się widzą teoretyczną z zakresu znajomości przepisów oraz celnością w strzelaniu z broni palnej. Ponadto mieli za zadanie udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

  Dzisiaj natomiast policjanci zjechali do Stalowej Woli, gdzie odbyła się część praktyczna eliminacji. Najbardziej widowiskową częścią zawodów było kierowanie ruchem na jednym ze skrzyżowań. Zdecydowanie, opanowanie oraz elegancja ruchów budziły wśród kierowców i przechodniów respekt i zachwyt. Ale najbardziej emocjonująca była chyba jazda radiowozem z ustawionym na masce silnika talerzem z piłeczką tenisową. Widzom bardzo przypadło do gustu natomiast pokonywanie toru przeszkód na motocyklach policyjnych, który ustawiony został na pl. Piłsudskiego. Okazało się, że konkurencja wcale nie należy do łatwych i popularne „pachołki” często i gęsto słały się, nie wspominając o upadkach motocykli.

  Po dwudniowych zmaganiach w gronie 6 najlepszych znaleźli się, począwszy od pierwszego miejsca: mł. asp. Grzegorz Polak, mł. asp. Paweł Panna z KPP w Dębicy, sierż. Krzysztof Portas z KPP w Jarosławiu, asp. Krzysztof Wojdyła z KPP w Jaśle, mł. asp. Marek Drzymała z KPP w Nisku i asp. Remigiusz Murek z KMP w Tarnobrzegu. W Białymstoku tym samym województwo podkarpackie będą reprezentować mł. asp. Polak i mł. asp. Panna.

  Uroczystość wręczenia nagród zaszczycili swoja obecnością komendant wojewódzki policji w Rzeszowie insp. Krzysztof Pobuta, parlamentarzyści, samorządowcy oraz dyrektorzy podkarpackich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, którzy byli współfundatorami nagród.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół