• facebook
 • rss
 • Noc detektywów

  Andrzej Capiga

  dodane 04.06.2016 22:05

  Najlepszym okazała się Zuzanna Wyka.

  Noc detektywów była częścią Nocy Bibliotek, w którą włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, przygotowując dla swoich czytelników moc atrakcji i niespodzianek. Były to między innymi gry z atrakcyjnymi nagrodami. A do wygrania był tablet oraz czytnik e-booków.

  O 18.00 odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych, w tym kontynuacji „Pana Samochodzika”. Godzinę później rozpoczęła się „Noc bibliotecznych detektywów”, zabawa biblioteczna dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w której uczestnicy rozwiązywali i wykonywali ciekawe zadania na terenie całej biblioteki. Wzięło w niej udział 19 młodych detektywów.

  Zadania wymagały sprytu i wiedzy   Noc Bibliotek
  Zadania wymagały sprytu i wiedzy
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  O 19.30 z kolei przyszedł czas na „Międzypokoleniowe karaoke, czyli śpiewanie znanych i lubianych piosenek” oraz naukę tańców latynoamerykańskich. „Recyklingowe cudeńka” to natomiast zajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Ta zabawa skierowana była do rodzin, a upominki dla najmłodszych uczestników zapewnił Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli. Z kolei w sali komputerowej odbył się test z wiedzy ogólnej i prasowa łamigłówka dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych. Dla dorosłych miłośników kryminałów biblioteka przygotowała quiz wiedzy o literaturze kryminalnej pt. „Czytasz kryminały - sprawdź się i wygraj”.

  Noc Bibliotek w Stalowej Woli zakończyła się o 22.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół