• facebook
 • rss
 • Patriotyzm wpleciony

  Andrzej Capiga

  dodane 04.06.2016 20:59

  Pierwszy dzień Wikliny 2016 już za nami.

  Miała ona patriotyczno-religijny charakter i nawiązywała do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na rynku w Rudniku nad Sanem, stolicy polskiego wikliniarstwa, w patriotyczno-artystycznej rewii zaprezentowały się przedszkola i szkoły z całej gminy Rudnik nad Sanem. Na prawdziwej scenie, przy gorącym dopingu uczestników wiklinowego święta, pokazały się między innymi: Przedszkole Miejskie oraz Niepubliczne Przedszkole (ochronka) w Rudniku nad Sanem, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu, PSP nr 1 im. JP II, PSP nr 2  i PSP nr 3 im. Marii Konopnickiej w Rudniku nad Sanem, PSP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach oraz PG im. Orląt w Rudniku nad Sanem.

  - Świętując dni wikliniarstwa, włączamy się jednocześnie w obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, dlatego ten pierwszy dzień ma patriotyczno-religijny charakter. Staramy się, by było barwnie i radośnie wraz z wychowawczymi elementami. Jest to rodzaj rodzinnego pikniku - wyjaśniła Krystyna Wójcik, dyrektor Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.

  Publiczność dopisała   Wiklina 2016
  Publiczność dopisała
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  W przerwach między prezentacjami publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania znanych piosenek, a w wodzireja wcielił się tenor Piotr Szpara, któremu na pianinie akompaniował Ryszard Marchewka. Były też parada motocyklistów, iluzjonista na szczudłach, który zabawiał dzieci, oraz wiele kramów z tradycyjną żywnością, wyrobami z wikliny, obrazami i rzeźbami. Pierwszy dzień Wikliny 2016 zakończył występ zespołu Testimonium, uczestnika ŚDM w Krakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół