• facebook
 • rss
 • Patriotycznie i religijnie

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.06.2016 17:26

  Już po raz szósty Zespół Szkół im. św. Jana Pawła II w Potoczku był organizatorem konkursu pieśni patriotyczno-religijnej. Hasłem festiwalu były słowa: „Przyszłość Polski należy do nas i musi do nas należeć”.

  - Zaprosiliśmy do wspólnego muzykowania i śpiewania Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II oraz okoliczne placówki edukacyjne. Chcieliśmy, aby tegoroczny konkurs przebiegał wokół tak ważnego tematu, jakim jest patriotyzm i wychowanie w duchu poszanowania wartości religijnych - mówił Jan Brzozowski, dyrektor szkoły w Potoczku.

  Spotkanie zainaugurowała Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

  Ordynariusz sandomierski nawiązał w homilii do patrona dnia św. Justyna, podkreślając jego konsekwencję w poszukiwaniu i obronie prawdy.

  Biskup zachęcił uczestników spotkania do odkrywaniu właściwej hierarchii wartości, pośród których najważniejsze miejsce zajmuje miłość Boga, bliźniego oraz Ojczyzny.

  Po Eucharystii na scenie główniej rozpoczęły się zmagania konkursowe, w których wystąpiła rekordowa liczba solistów i zespołów wokalno-instrumentalnych.

  Na scenie zaprezentowali się artyści z 24 szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz z terenu gminy Potok Wielki. Do konkursu przystąpili również przedstawiciele z archidiecezji lubelskiej i diecezji radomskiej.

  Organizatorzy z racji Dnia Dziecka przygotowali także zabawy dla najmłodszych i rozgrywki sportowe dla uczniów. Odbył się bieg o puchar Wójta Gminy. W organizację włączyła się cała społeczność Potoczka.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół