• facebook
 • rss
 • Dla zdrowia i urody

  Marta Woynarowska

  dodane 17.04.2016 15:25

  W zdrowym ciele zdrowy duch - tę prawdę zna chyba każdy.

  I ta myśl przyświecała Barbarze Zych, pełnomocnikowi prezydenta Tarnobrzega ds. zdrowia, inicjatorce I Targów Zdrowia i Urody. Z jej inspiracji Urząd Miasta postanowił po raz pierwszy zorganizować imprezę, na której tarnobrzeżanie będą mogli zapoznać się z ofertami kosmetologicznymi oraz promującymi zdrowy stylu życia. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiło się kilkudziesięciu wystawców prezentujących zdrową żywność, kosmetyki, zabiegi kosmetyczne. Nie mogło zabraknąć także przedstawicieli promujących aktywny, sportowy styl życia.

  – Ponieważ odpowiednia dieta jest nieodzowna dla dobrego zdrowia, stąd dzisiaj na naszym stoisku, przygotowanym wspólnie z restauracją „Patio” na zamku w Baranowie Sandomierskim, królują tylko naturalne, wykonane w domu przysmaki – wyjaśnia Joanna Rybczyńska, przedstawicielka Portalu Kulinarnego dolinasmaku.eu. – Mamy słodkie, owocowe desery powstałe na bazie müsli, płatków owsianych oraz musów truskawkowych i jabłkowych. Posypane odrobiną czekolady, magnez wszak jest jak najbardziej mile widziany. Zwolennikom czegoś bardziej konkretnego oferujemy pasty warzywne, powstałe na bazie pieczonego selera, soczewicy, pieczarek, papryki, suszonych pomidorów oraz pasty typowo ziołowe – dodaje Monika Zając.

  Przedstawiciele dolinysmaku.eu tradycyjnie już włączyli się w akcję Banku Żywności „Nie marnuj jedzenia”. – Dlatego większość naszych przepisów bazuje na produktach, które mamy w danej chwili pod ręką – podkreśla M. Zając.

  By dobrze wyglądać, sama zdrowa żywność nie pomoże. Dlatego należy zadbać również o równowagę biochemiczną organizmu. – Informujemy i zachęcamy wszystkich do oczyszczania swego organizmu – mówi Liliana Lech z Centrum Odnowy Zdrowia. – Niestety, zanieczyszczone powietrze, zanieczyszczona żywność bardzo niekorzystnie odbijają się na tak na zdrowiu, jak i na wyglądzie. Stąd proponujemy poddanie się terapii odkwaszania, odrobaczania i oczyszczania, co można przeprowadzić na bazie naturalnych składników, takich jak np. zielone warzywa. Bardzo pomocna jest również soda oczyszczona.

  Liliana Lech zachęca do oczyszczania organizmu   Liliana Lech zachęca do oczyszczania organizmu Marta Woynarowska /Foto Gość

  Pani Liliana prezentowała naturalne produkty spożywcze oraz kosmetyki, które są nie tylko przyjazne dla organizmu, ale i łatwo przez niego przyswajane. – Istotne jest zwracanie uwagi na stosowane kosmetyki. Wiele  z nich bowiem zawiera szereg sztucznych składników, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na nasz organizm. Używamy kremów, pomadek do ust, szamponów, balsamów, pianek do włosów, nie zdając sobie sprawy z ich składu chemicznego. Dlatego my, idąc za nowymi trendami, powracającymi do naturalnych kosmetyków, promujemy przede wszystkim środki pielęgnacyjne bazujące na olejkach, ziołach itp. Zachęcamy również do przygotowywania domowej żywności na bazie ekologicznych surowców. A jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, zapraszamy już 30 kwietnia na spotkanie z Tadeuszem Rolnikiem, tarnobrzeżaninem promującym ekologiczne produkty pszczele, takie jak pierzga, oraz stare, zapomniane odmiany zbóż, jak płaskurka, samopsza oraz orkisz. Natomiast Zofia Wahlberg i Krystyna Bojek opowiedzą o zaletach olejku z konopi CBD  – zachęca.

  Targom towarzyszyły występy, prelekcje oraz pokazy sportowe i mody. – Uważam, że pomysł zorganizowania imprezy jest strzałem w dziesiątkę – mówi pani Anna. – W jednym miejscu bowiem mogłam dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy odnośnie prawidłowego żywienia, ale także zapoznać się z bogatą ofertą kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach. A jest to dla mnie ważna sprawa  – niestety, jako alergik, muszę bardzo uważać na kosmetyki. Te zaś naturalne są dla mojej cery jak zbawienie – dodaje z uśmiechem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół