• facebook
 • rss
 • Brązowy medal księży w futsalu

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.04.2016 00:43

  Podczas rozgrywanych już po raz 12. Mistrzostw Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej w Toruniu nasi księża wywalczyli trzecie miejsce, a kilku zdobyło wyróżnienia indywidualne.

  W toruńskich halach sportowych rywalizowała rekordowa liczba aż 23 drużyn księżowskich. Podczas otwarcia mistrzostw w auli Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej rozlosowano grupy eliminacyjne. W pierwszej rywalizowały drużyny archidiecezji warmińskiej oraz z diecezji: toruńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, świdnickiej, rzeszowskiej oraz warszawsko-praskiej. W grupie drugiej walczyły ekipy archidiecezji łódzkiej oraz diecezji: tarnowskiej, siedleckiej, sandomierskiej i radomskiej. Grupa trzecia połączyła na piłkarskim parkiecie drużyny archidiecezji: przemyskiej, szczecińsko-kamieńskiej i gdańskiej oraz kadry diecezji włocławskiej, opolskiej i zamojsko-lubaczowskiej. W czwartej grupie rywalizowały ekipy archidiecezji częstochowskiej i lubelskiej, a także z diecezji: bydgoskiej, łomżyńskiej, kieleckiej i pelplińskiej.

  Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy, które rywalizowały w parach ćwierćfinałowych. I tak drużyna koszalińsko-kołobrzeska uległa reprezentacji przemyskiej 0:3, ekipa radomska przegrała z drużyną lubelską w rzutach w karnych 1:3, księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej pokonali swoich kolegów z diecezji świdnickiej 6:0 i drużyna księży z Kielc uległa drużynie sandomierskiej 1:2. W półfinałach diecezja przemyska pokonała ekipę z Lublina 4:1, a drużyna księży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej - reprezentację sandomierską 2:0.

  W walce o III miejsce księża z Sandomierza pokonali ekipę kapłanów z Lublina w rzutach karnych 3:1, najpierw remisując w regulaminowym czasie gry 1:1. W finale drużyna diecezji zamojsko-lubaczowskiej pokonała księży z archidiecezji przemyskiej 6:0.

  Królem strzelców turnieju został ks. Krzysztof Sosnowski z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, najlepszym zawodnikiem mistrzostw - ks. Marek Mazurek z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, najlepszym bramkarzem - ks. Damian Stala z diecezji sandomierskiej. Najstarszym zawodnikiem finałów był ks. Wacław Gieniec (54 l.), zaś najmłodszym piłkarzem finałów - ks. Łukasz Kukier (26 l.).

  W drużynie sandomierskiej wystąpili: ks. Rafał Olszówka, ks. Michał Szawan, ks. Marek Walczak, ks. Tomasz Flis, ks. Tomasz Lis, ks. Marek Tkacz, ks. Wacław Gieniec, ks. Marek Bednarz, ks. Damian Stala, ks. Piotr Cieśla i ks. Grzegorz Słodkowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół