• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka do źródeł

  ks. Tomasz Lis

  dodane 13.04.2016 10:56

  Diecezjalne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się 7 maja w Zawichoście. To właśnie tam, w naszym regionie, mogli dotrzeć pierwsi misjonarze z kręgu działalności ewangelizacyjnej Cyryla i Metodego.

  Diecezjalne obchody będą odbywały się pod hasłem „Pielgrzymka do źródeł”.

  Dla przybywających pątników organizatorzy mają następujące propozycje. Autokarami i samochodami mogą przybyć pielgrzymi z dekanatów: Baranów Sandomierski, Janów Lubelski, Klimontów, Koprzywnica, Modliborzyce, Nisko, Nowa Dęba, Ostrowiec Świętokrzyski, Połaniec, Raniżów, Rudnik, Staszów, Szewna, Świętokrzyski i Tarnobrzeg. Pieszo zaproszeni są ci, którzy mają najbliżej, mianowicie z dekanatów: Zawichost, Opatów i Ożarów. Jest natomiast propozycja i prośba, by z dekanatów: Gorzyce, Pysznica, Sandomierz, Stalowa Wola, Ulanów i Zaklików zostały również zorganizowane grupy przypływające tratwami i łodziami.

  W Zawichoście obchody rozpoczną się o godz., 15.00. Zaplanowane są trzy stacje: nad brzegiem Wisły, w kościele parafialnym i w kościele św. Jana Chrzciciela. Wszystko rozpocznie się nad brzegiem Wisły. Tam pielgrzymi stając z zapalonymi świecami odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Przy śpiewie Litanii Loretańskiej odbędzie się procesja do kościoła parafialnego, gdzie polecimy się Jezusowi Miłosiernemu. W kościoła św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. kończąca uroczystości.

  Organizatorzy zadbali również o stronę techniczną przedsięwzięcia. Przygotowany będzie parkingi dla autokarów oraz samochodów osobowych, punkt medyczny, punkt informacyjny. Odpowiedni porządkowi będą kierowali ruchem. Przygotowania idą pełną parą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół